fotka

Havarijní pojištění na čtyřkolku - vyplatí se?

  • vydáno: 5.6.2015
  • autor: quadweb.cz

Když jste při vyjížďce měli nějakou nepřijemnou událost a počítali jste, co vás budou stát nové plasty, ramena, nebo řídítka? Nenapadlo vás, jesti se dá čtyřkolka havarijně pojistit? Odpověď zní ano!

Čtyřkolka je motorové vozidlo, jako každé jiné. Musíte platit povinné ručení, mít odpovídající řidičské oprávnění a povinnou výbavu. Stejně tak ale můžete mít stejná práva, jako ostatní motorvá vozidla, tedy využívat pozemní komunikace, parkovací místa a pojištění.

Pojistek je samozřejmě několik typů a nabízí je celá řada pojišťoven. Srovnat jejich nabídky můžete například na portálu ePojištění.cz. Při výběru a uzavření pojistky pak záleží především na ceně a stavu stroje. Ideální je pojistku dělat u nové čtyřkolky, kde budou minimální odpočty v případě nehody. Problém ale určitě není ani u jetých kusů. Dále záleží na tom, jakou spoluúčast chcete u pojistky mít. Rozmězí se pohybuje od nuly, do zhruba 10%. Čím nižší spoluúčast budete mít, tím vyšší cena pojistného vás čeká.

Posledním faktorem je místo, na kterém budete jezdit. Pokud se budete pohybovat výhradně po pozemních komunikacích, je pojištění jednodušší a levnější. Čtyřkolky ale patří především do terénu a tam se situace podstatně komplikuje. Z 99% jsou z pojištění vyloučeny závodní tratě. Tady je to zkrátka jen na vás. Pokud se ale budete pohybovat v terénu na účelových komunikací, neměl by být s plněním škodné události problém. Při uzavření smlouvy si ale vždy pečlivě prostudujte všechny podmínky pojistky. Nezapomeňte také na podmínky pojištění ve vztahu k jízdě v ČR a v zahraničí. Ověřte si, zda se vaše pojistka vztahuje například na nehodu v Rumunsku.

Ať už budete havarijní pojištění své ATV uzavírat, nebo ne, pamatujte především na bezpečnou jízdu, ta vám ušetří vždy nejvíc starostí!

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz