fotka

Polaris Sportsman 2016

  • vydáno: 22.8.2015
  • autor: quadweb.cz

Náš seriál o šestnáctkových novinkách od Polarisu pokračuje tím nejpopulárnějším a nejprodávanějším - čtyřkolkou Sportsman. Ta má hned dva nové modely a jeden inovovaný.

Má ho v nabídce Arctci Cat a má ho v nabídce i Can-am, jen Polarisu dosud chyběl. Co je to? No přesi speciál do bahna. Kluci z ameriky si ale svou chybu vzali k srdci a nyní už si můžete koupit čtyřkolku připravenou na brodění už i od Polarisu. Vyznačuje se řadou úprav. Na první pohled si jistě všimnete speciálních pneumatik do bahna. Ta jsou nasazena na upravených nápravách, se speciálními rameny, která čtyřkolku zvyšují. Aby vám nikam nenateklo, je tu systém šnorchlů pro sání a odvětrání variátoru. Vybírat budete moci hned ze dvou modelů - Polaris Sportsman High Lifter 850 a 1000. Rozdíl je samozřejmě ve výkonu. Osmpade dává 78 koní a litr 85.

Úplnou novinkou v nabídce Polarisu je entry class Sportsman 450 H.O., který uvádí Polaris do velmi populární kategorie. O pohon se stará jednoválec chlazený vodou, který vychází z osvědčené pětistovky. Na čtyřkolce je hodně věcí přizpůsobených ceně. Nešetřilo se ale na ničem zásadním, ale hlavně na kosmetice. Na první pohled jsou patrná především plechová kola a absence navijáku. Čtyřkolka také nemá posilovač řízení. Na cenu pro český trh si každopádně musíme ještě chvíli počkat.

Ostatní modely se dočkaly především drobnějších inovací. Jsou tu nová pěnová sedla, nové airboxy s větší kapacitou. Velké Sportsmany budou nově ubuté na pneumatikách CST s výraznějším vzorkem. Naopak menší modely dostanou nový stator elektrického generátoru, který poskytuje vyšší výkon pro vaše elektropříslušenství.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz