fotka

Yamaha jde do útoku - YXZ 1000R

  • vydáno: 1.9.2015
  • autor: Matěj Oliva

Během měsíce jsme vám ukázali několik detailů chystané novinky s ladičkami ve znaku. Dnes ve 20 hodin středoevropského času byla konečně nová Yamaha představena a stojí to rozhodně za to!

Začneme rovnou od toho nejdůležitějšího. V útrobách nové bugyny nenajdete žádnou variantu dvouválce, ale hned tříválec v řadovém uspořádání. Ten má objem 998 ccm. Co je ale zajímavější, je napojen na automatickou převodovku s možností ručního řazení. Můžeme sice předpokládat, že atmosferický motor nebude dosahovat takového výkonu, jako Polaris, nebo Can-am s turbem, ale nebude mít téměř žádné výkonové ztráty při přenosu na kola, takže by svůj deficit mohl snadno dohnat.

Celý stroll by měl vážit 685 kg, což je v dané kategorii celkem standardní. Budete na něj ale moci i naložit 136 kg nákladu. Podvozek je kombinací klasických A ramen vepředu a systému vlečných ramen vzadu, tedy stejný, jako používá konkurence. Díky umístění tlumičů v ose stroje na přední straně by mělo být dosaženo optimálního zdvihu a dráhy kola.

Podvozek dodala firma Fox, která má se side-by-side bohaté zkušenosti, je samozřejmě plně nastavitelný. O zpomalení se stará kotouč na každém kole s dvoupístkovým brzdičem. Přenos na terén zajišťují pneumatiky Maxxis obuté na 14" ráfcích.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz