fotka

Can-am Defender - Vstup na trh pracovních UTV

  • vydáno: 23.9.2015
  • autor: Matěj Oliva

Ještě před pár lety bylo nemyslitelné, aby tak ultimátní značka, jako je Can-am přišla s pracovním strojem. Časy se ale mění a po polosportovním Comanderu a sportovním Mavericku je tu čistě pracovní UTV, které nese název Defender. Je to trochu zvláštní analogie v souvislosti s tím, že Land Rover právě letos ukončuje výrobu legendráního auta se stejným jménem. .

Na rozdíl od svých ostatních strojů se Can-am u Defenderu nesnažil o žádné technické lahůdky, ale jde cestou klasických řešení. Rám autíčka je klasický z ocelových profilů. Je v něm uložen dvouválec Rotax s označením HD10 o objemu jednoho litru a výkonu 72 koní, což na pohon pracovního stroje naprosto stačí. .

Nová je převodovka, která je speciálně konstruovaná pro Defender. Je přizpůsobena pro táhnutí a vození velkých nákladů a pomalou jízdu. Vaše jízda by tak měla být vždy plynulá a jedno, jak těžký náklad zrovna vezete. .

Samozřejmostí jsou terénní schopnosti. Jet můžete s náhonem 2x4, 4x4 a 4x4 s uzávěrkou. Vzhledem k tomu, jak dobře funguje čtyřkolka u všech ostatních vozítek od Can-am, myslím, že se nemáme čeho dát. .

Vpředu najdete klasická A ramena se zdvihem 25cm, vzadu je speciální víceprvkové zavěšení vyvinuté pro pracovní stroje. Celkově má Defender 27cm světlé výšky. Nosnost nákladního prostoru je necelých 500 kilogramů, což rozhodně není málo a je to číslo, které nenabídnou mnohá auta. .

V pracovním prostoru řidiče se myslelo především na praktičnost. Vše je samozřemě omyvatelné a vodotěsné. Před spolujezdci je mohutné madlo a nad ním velká schránka. Volant je velký a měl by poskytovat pohodlnou a dobrou kontrolu. Řadící páka je na palubní desce, což by nemělo být od věci a zvětšuje to prostor v kabině. .

V základní výbavě modelu najdete 12" hliníkové ráfky, dynamický posilovač řízení a přední diferenciál s technologií Wisco-Lok. Defender bude k dispozici ve žluté, zelené a camo barvě. .

Balíček XT

K dispozici bude i příplatková verze s bohatou výbavou pod označením XT. V té budou větší kola, kompletní kabina, zvýšení bočnic nákladového prostoru a ochranné rámy.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz