fotka

Elektrická čtyřkolka Artega Karo

  • vydáno: 7.10.2015
  • autor: Matěj Oliva

Na frankfurtském autosalonu se kromě celé řady automobilových novinek představila i jedna zajímavá čtyřkolka a jak se na poslední trendy sluší, je elektrická. Za jejím vývojem stojí firma Artega, která je známa především svými sportovními elektromobily.

Na terén tu bohužel můžeme rovnou zapomenout, tohle je záležitost jen na silnici. Tomu je uzpůsobený aerodynamický design s velkou kapotáží chránící jezdce. Kola jsou hliníková, nízkoprofilová a celý stroj sedí hodně nad zemí. O pohon se stará synchronní motor, který můžete mít v uškrcené verzi, ale hlavně s plným výkonem 17kW, bohužel neznáme točivý moment, který je u elektromotoru mnohem zajímavější. Maximálka je každopádně udávána na 105 km/hod a zrychlení z nuly na osmdesát 4,5 sekundy. Do města tedy půjde o ideální stroj.

Čtyřkolku nabijete na 100% za 2,5 hodiny a dojezd na jedno nabití Li-ion baterie je 80 km. Celý stroj váží 320 kg, což mají samozřejmě na svědomí baterie i celkem velká konstrukce dvoumetrové mašiny. I tak by s ní ale mohla být celkem zábava nejen díky zabudovanému audiosystému.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz