fotka

Polaris představil tři nová RZR!

  • vydáno: 19.10.2015
  • autor: quadweb.cz

Po "hlavní sezoně" představování nových modelů amerických značek Polaris překvapil hned třemi novými modely. Dva jsou pro čtyři pasažéry, jeden pak pro jízdu na čtyřkolkářských tratích. Pojďme si je představit!

Polaris RZR XP 4 Turbo EPS

Polaris jako první přišel s RZR pro čtyři jezdce a ukázal tak další směr, kterým se mohou lehké bugyny ubírat. Nyní se celkem logicky i tento stroj dočkal nového řadového dvouválce přeplňovaného turbodmychadlem. I do čtyřmístné verze Polaris implementoval stejně výkonný motor, jako pro dvoumístnou verzi, o které se můžete dočíst zde. Motor má výkon 144 koní, což je dost i pro svižnou jízdu se čtyřmi pasažéry na palubě.

Jak ale víme, není to jen o výkonu, což Polaris dokládá osazením těch nejlepších podvozkových komponent, jako jsou tlumiče FOX. Jsou zavěšeny ke stejnému podvozku jako na sportovním modelu, tedy vpředu s klasickými dvojitými A rameny a vzadu s víceprvkovým zavěšením s vlečnými rameny. U takového stroje už je EPS takřka nezbytností a samozřejmě ani u Polarisu nechybí.

Polaris RZR XP 4 EPS High Lifter Edition

O firmě High Lifter jsme si už něco říkali a víme, že se zabývá zajímavými přestavbami čtyřkolek do extrémního bahna. Nyní začala oficiálně polupracovat s Polarisem a vznikl z toho první sériový bahenní speciál pro čtyři. V rámi bahenního speciálu se ukrývá atmosferický dvouválec o výkonu 110 koní - ProStar 1000 H.O. ten je vybaven speciálním chladícím systémem odolným proti bahnu.

Proti nasátí vody je samozřejmě chráněno i sání vzduchu a odvětrání variátoru. Ten je nastavený pro co nejlepší točivý moment v bahně a na rozdíl od klasického RZR není naladěný ani tak na rychlost, jako na sílu v bahně. Pokud se vám přeci jen povede zapadnout, je tu silný naviják, který vám pomůže ven. Nechybí ani posilovač řízení, který vám bude pomáhat řídit velká kola s šípovým vzorkem, které pomáhají k vyšší světlé výšce. K tomu jsou tu pro všechny jezdce pevné plechové dveře chránící posádku před gejzíry bahna a vypadnutí.

Polaris RZR S 900

Limitované edice se dočkala i devítistovka, která je vyvedená v modro-bílém provedení. Nemá posilovač řízení, zato je osazena podvozkem FOX. O pohon se stará 75 koní silný dvouválec ProStar 900.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz