fotka

Zahradní traktůrek a 215 km/hod

  • vydáno: 19.11.2015
  • autor: TZ Viking

Ač může nadpis znít jakkoliv bláznivě, je tomu opravdu tak. Minulý týden, na letišti Sandefjord v norském Oslu, dosáhl speciálně upravený zahradní traktor VIKING T6 rychlosti 215 km/h a stanovil tak nový světový rekord, který doposud byl 187,6 km/h.

Za větrného a deštivého počasí za volant usedl finský pilot Pekka Lundefaret a úkol zvládl perfektně: "Nemůžu uvěřit, že jsme dosáhli našeho cíle i přes nepříznivé počasí. Chtěl bych poděkovat všem, kteří podporovali tento poněkud bláznivý, ale velmi zajímavý nápad."

Vezmeme-li v úvahu všechny bezpečnostní aspekty, sekačka musela být komplexně přepracována. Nicméně exteriér, kapota a střední část s travním košem, stále zachovávají tvář traktůrku VIKING T6. Podvozek musel být kompletně přestavěn za účelem využití masivního motoru o síle 405 koní (při točivém momentu 535 Nm)! Systém řazení byl použit z Formule 1. Aby byl uznán oficiální rekord jako "nejrychlejší sekačka na trávu" musely být během pokusu připojeno potřebné žací ústrojí a travní koš.

Video

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz