fotka

Can-am Renegade Xmr 1000

  • vydáno: 7.12.2015
  • autor: quadweb.cz

Can-am Renegade je bezesporu legendární čtyřkolkou, která před lety začala kategorii sportovních 4x4. Can-am ale rozhodně neusnul na vavřínech a Renegade se dočkal nových motorů a nových verzí. Tou poslední je tovární úprava pro jízdu v bahně s tradičním označením mr.

Základ je samozřejmě motor. O pohon se stará vidlicový dvouválec o objemu 976ccm a výkonu 89 koní. Ten je pro rok 2016 inovovaný a využívá hlavy a kartery z motoru pro UTV Maverick. Xmr má také upravený variátor, který má samozřejmě vyvedené sání a odvětrání do "šnorchlů" před řídítky. Upravený je také chladič, který musí zvládat daleko větší zátěž motoru, který běží v podstatě neustále na plný výkon.

Důležitý je ale samozřejmě i podvozek. Tlumiče jsou od Foxu a celý Renegade je patřičně nazvedaný nejen díky speciálním pneumatikám do bahna. Zajímavé jsou ochranné prvky. Je tu rám na přední straně, který při převrácení chrání systém šnorchlů, které se při převrácení čtyřkolky jinak prakticky vždy poškodí. Ochranný rám je i nad řídítky a vzadu. Jezdec má pak k dispozici mohutné kovové stupačky, které zajistí dobrou stabilitu i v bahně.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz