fotka

Doplňky, které vám zpříjemní zimu

  • vydáno: 17.12.2015
  • autor: quadweb.cz

Zatím to tak sice moc nevypadá, ale zima by podle statistických údajů měla jednou přijít a není od věci se na ní připravit. Dáme vám pár typů, jak si ježdění a práci ve sněhu zpříjemnit.

Radlice

Není to sice nijak převratný vynález, ale je třeba ho dobře vybrat. Šetření a domácí výroba se tu zpravidla nevyplácí. Něco o radlicích si můžete přečíst v našich testech zde a zde.

Vyhřívané rukojeti

Není snad nic horšího, než mít zmrzlé ruce. Naštěstí se tento problém dá řešit jednoduše a elegantně za pomoci vyhřívaných rukojetí a páčky. Nejde o drahou záležitost a rozhodně pomůže. Jedny jsme pro vás testovali.

Sněžné pásy

Čím dál dostupnější doplněk se hodí především do horských oblastí, kde pásy využijete po celou zimu. Pásy se ale vyrábí ve variantě four seasons a můžete s nimi jezdit i v bahně a písku, jejich opotřebení je tu samozřejmě vyšší. Pásy lze pořídit i s homologací pro silniční provoz! Na velký test pásů se můžete podívat zde.

Kabina pro UTV

Pokud máte vozítko s volantem, není vůbec špatné z něj udělat plnohodnotné auto za pomoci kabiny. Jedná se zpravidla o přední sklo se stěračem, střechu a pevné boční dveře. Několik výrobců nabízí i topení do kabiny. Se zakrytovaným UTV jsme se svezli a nebylo to vůbec špatné.

Přídavná světla

Samotné světlomety na čtyřkolkách většinou pro noční provoz nestačí a pokud před ně dáte ještě radlici, jste v krátkých zimních dnech v podstatě po slepu. Na trhu je ale celá řada přídavných světel klasické i LED konstrukce, stačí jen trochu hledat. Montáž nebývá složitá a vyrábí se i pro konkrétní modely čtyřkolek.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz