fotka

EICMA 2016: CF Moto má litr

  • vydáno: 11.11.2016
  • autor: TZ Journeyman, Foto: Matěj Oliva

Letošní milánská výstava EICMA přinesla z pohledu čtyřkolkáře poněkud “dietní” zážitek, ostatně, již několik let po sobě se ukazuje, že v Itálii prostě hrajou prim motorky a čtyřkolky aby člověk pohledal…Marně byste hledali byť jediného zástupce z amerického kontinentu, japonští a taiwaští zástupci se v podstatě také nijak nepředvedli a tak reputaci 4kolkových vystavovatelů zachraňovala jediná firma - CF Moto. Velký, a designově pěkně vyvedený, stánek tak jako každý rok přitahoval velký zájem a letos se bylo obzvláště na co těšit. Značka CF Moto, mj. dlouhodobě nejprodávanější značka u nás, pravidelně na velkých výstavách představuje zajímavé novinky. Loňský rok byl ve znamení hlavně menších kubatur, které významně zahýbaly nejprodávanější cenovou kategorií čtyřkolek, Stačí vzpomenout až neskutečně úspěšný model CF Moto Gladiator X450.

Letos však již dozrála doba na představení nové vlajkové lodi, která v budoucnu nahradí úspěšného představitele a přelomový model v historii továrny CF Moto - celosvětový bestseller CF Moto Gladiator X8. Ani oficiální importy neměly 100% jistotu, zda novinka bude k vidění, definitivní konec všem spekulacím ohledně nového velkého modelu s pořádným “litrem” však dala “skrytá” expozice, kdy na stánku CF Moto pod plachtami čekaly na odhalení tři modely.

První den výstavy pak očekávání potvrdil, CF Moto představilo novinky rovnou tři!

Jako první se ukázala “buggy” Gladiator Z1000, která již byla oficiálně představena pro americké trhy v průběhu podzimu. Zde se nekonalo žádné velké překvapení z hlediska designu, “litr” vychází z povedeného modelu Z8. Takže větší motor, pár drobností navíc, nova barva.

To nejpodstatnější, dlouho očekávaný model CF Moto X1000, byl odhalen záhy a CF Moto jasně potvrdilo, že to s útokem na mety nejvyšší myslí zcela vážně. Designově precizně vyvedený zcela nový model s úplně novým V-Twin motorem, s novou konstrukcí rámu, podvozku i ergonomine, s designovými prvky jasně odkazujícími na své menší předchůdce nové generace “X”. Nový CF Moto Gladiator X1000. Takové bude pravděpodobně označení u nás. Prototyp nového Gladiatora celkem logicky přitahoval na velkém stánku CF Moto značnou pozornost a ihned po svém představení vyvolává diskuze a spoustu otázek. Na některé můžeme odpovědět hned – technické parametry. TADY SI NAPIŠTE PARAMETRY Z INFORMAČNÍHO PANELU.

Co zákazníky zajímá v této kategorii vždy nejvíce, je samozřejmě výkon. O tom se u nového Gladiator nemusí nijak spekulovat – fantastický krouťák nového V-Twin motoru přesahující 82 N.m a skvělý výkon přes 60 kw (hodnoty ještě nejsou finální, stroj prochází homologizačními řízeními, v Hp se bude výkon pohybovat v rozmezí 83-86 Hp). To vše navíc podtrženo bezespojkovým variátorem, kompletem od kanadského CV-Techu. Tato osvědčená kombinace zajistí výkon vysoce převyšující potřeby běžného jezdce, takže budoucí zákazníci se rozhodně mají na co těšit. Novinka nabídne i velkou palivovou nádrž čítající rovných 30 litrů. Jako tradičně novinka sází na maximální výbavu, takže zcela nepochybně zákazník dostane vysoce nadstandardní výbavu v základní ceně. V té bude samozřejmě silný naviják, homolog. koule s el. zásuvkou, 14” ALU kola, minimálně 26” pneu, ochranné blástry na řidítka, dvojice zásuvek (USB a 12V), duralové stupáky a další vychytávky. V neposlední řadě pak bude v nabídce TOP verze obsahující progresivní posilovač řízení či špičkové stavitelné tlumiče. Na to vše si ovšem bude třeba ještě chvíli počkat, tisícovka přijde do celosvětového prodeje až v druhé polovině příštího roku. Ještě před novou vlajkovou lodí CF Moto vypustí do světa zcela novou “osmpade”, model CF Moto Gladiator X850. Ten by měl dorazit o pár měsíců dříve a bude s držet nové koncepce továrny CF Moto – v jednom “těle” dvě verze. Nová 850tka bude takřka k nerozeznání od litrového sourozence, rozdíl tedy bude v motorizaci a stupních výbavy. I v této novince bude tlouct zcela nový V-Twin motor.

Výstava EICMA opět ukázala, že CF Moto je jednou z nejprogresivnějších ATV/UTV/SSV firem na světě a každoročně ukazuje svou sílu. Představením nového vlajkového modelu směle hází rukavici všem konkurentům v nejvyšší výkonové kategorii…

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz