fotka

Čtyřkolky na Motosalonu

  • vydáno: 7.3.2011
  • autor: Matěj Oliva

Letošní Motosalon byl především o motorkách, ale na své si přišly i zájemci o čtyřkolky, i když očekávání bylo rozhodně větší.

ASP Group

Jednoznačně největší stánek s expozicí čtyřkolek a možná i celkově měla firma ASP Group. K vidění tu bylo několik nových modelů od TGB, Accessu i amerického Arctic Catu. Hodně zajímavý je prototyp nového Accessu 700, který tuo značku posouvá ze škatulky výrobce sportovních a rekreačních čtyřkolek i mezi pracáky. Access 700 vypadá velice zajímavě svým designem i zpracováním, využívá moderní technologie, takže jen můžeme čekat na první svezení, po kterém Vám řekneme mnohem víc.

Na stánku byla k videní i nová modelová řada Arctic Catu, včetně všech modelů s posilovačem řízení, který už jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. K pracovním strojům ale patří i pracovní příslušenství, kterého tu bylo požehnaně. Zajímavé byly zemědělské stroje, které posunují čtyřkolky do role nízkonákladových traktorů.

,

ASPGroup je také dovozcem doplňků, jako jsou tlumiče FOX, řidítka Fasst a mnoho dalšího. Jezdci zde mohli vybírat z celé řady příslušenství a dozbrojit na sezonu po vzoru Martina Lišky, nebo Lukáše studeného, kteří ukázali své stroje připravené pro boje o mistrovský titul. K dispozici byly také plakáty s podpisy obou jezdců.

Can-am

Zajímavý stánek měl dovozce Can-amu – firma BCE, která ukázala očekávané Side-by-side Commander 1000, které jsme měli v redakčním testu. Mezi motorkáři byla hodně obdivovaná dvojice Spyderů letošní modelové řady. Testu se samozřejmě dočkáte jakmile dorazí lepší počasí. Nechyběla ale ani klasická čtyřkolka v podobě nejvybavenějšího Outlanderu 800 s posilovačem řízení a vzduchovým podvozkem FOX s možností nastavení tuhosti pomocí kompresoru.

KTM

U oranžových byla k vidění loňská XC 525 ve verzi se silniční homologací. Další oranžovou čtyřkolku jste mohli vidět na stánku Quadwebu. Jednalo se o speciál pro quadcross osazený špičkovými komponenty Fox, Fasst, Pro Armor a ITP. Lukáš je letos horkým adeptem na mistrovský titul a o jeho stroj byl na našem stánku náležitý zájem.

Kymco

Na stánku Kymca byla k vidění horká novinka - MXU 450 FI, kterou bychom měli v brzké době dostat do testu. Ta bude vybavená vstřikováním, stejně jako dárce jejího motoru Maxxer 450. Kromě této novinky byly k vidění i další stroje včetně side-by-side.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz