fotka

Čtyřkolky oficiálně v lese

  • vydáno: 1.4.2011
  • autor: F. Apríl

Většina majitelů pracovních čtyřkolek by se s nimi ráda svezla v terénu, ale bohužel legislativa i horliví strážci přírody by je vyhnali nejlépe na tratě, nebo by rádi viděli čtyřkolku zaparkovanou v garáži. Vypadá to ale, že po postupném povolení jízdy vodních skútrů se začíná blýskat na časy i čtyřkolkářům.

Připravuje se nový zákon, který by měl umožnit čtyřkolkářům vjezd do lesů, bude mít ale velice striktní pravidla a jak je u nás zvykem, nebude to zadarmo. Budete si moci koupit jakési „propustky“, jejichž cena by se měla pohybovat v řádech desetitisíců korun. Nebude ale pro všechny stejná. Pokud například budete mít červený stroj, budete připlácet, platí se také za váhu jezdce, nebo hrubý vzorek pneumatiky.

V modelovém případě, kdy budete mít zelený stroj s maskovací plachtou a podepíšete čestné prohlášení, že v lese nenastartujete, máte vjezd na celý rok za bratru 14 000,-, pokud však vlastníte stroj červené barvy, máte otevřený výfuk, terénní vzorek pneumatik a chtěli byste v lese jezdit, bude vás to stát čtyřnásobek. Zatím není jasné, jak se budou zákonodárci stavět k zemi původu čtyřkolky.

Firmy vyrábějící doplňky pro čtyřkolky už také připravují speciální kity, které by měly čtyřkolku zařadit do ekologičtějších limitů. K dispozici tak bude speciální úprava pro pohon šlapáním, ta se plánuje zatím pro Yamahu a Polaris. Na vstupu variátoru budou umístěné pedály, které budou rozhýbávat celý stroj, k dispozici bude i varianta pro jízdu se spolujezdcem. Dále se chystají speciální maskovací úpravy.

Pro kontrolu jezdců bude sloužit speciální systém mýtných bran umístěných na každé lesní cestě, jezdec bude mít na čtyřkolce jednoduché zařízení, pomocí něhož ho brána identifikuje. O dodavateli tohoto systému zatím není rozhodnuto.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz