fotka

Polaris do nepohody

  • vydáno: 11.4.2011
  • autor: Matěj Oliva

Zima je už sice za námi, ale pokud se chcete opravdu dobře připravit na tu další, měli byste začít šetřit. Pro inspiraci jsme pro vás připravili pár nápadů na odlehčení Ježíškovi peněženky.

Inspirovat se můžete expedičním Polarisem, který slouží pro přesun vědců do nehostinných plání na Aljašce. Stejně dobře ale samozřejmě může posloužit i v Krkonoších. Už Standa Huml říkal, že v zimě je důležité dobré obutí. Dotáhl to až do parlamentu, takže něco pravdy na tom asi bude. Na naší modelové čtyřkolce jsou použité ITP TundraCross, což jsou vlastně TerraCrossy dovybavené ocelovými hroty. To ale není vše, aby se Polaris ve sněhu nebořil, je vybaven speciálními „kýbly“ na discích kol. Ty umožňují dobrou průchodnost bahnem i sněhem. Můžete vybrat třeba kola J-Wheelz.

V zimě je potřeba dobrá ochrana jezdce. Tu zajistí originální štít od Polarisu. O zahřátí se pak postarají vyhřívané rukojeti a sedačka. Pro odklizení závěje je potřeba mít radlici. Zapomeňte ale na náhražky pro uklízení pěticentimetrové „kalamity“ na Václaváku, do divočiny musíte s pořádným nářadím. Ideální je hydraulicky ovládaná radlice Glacier Plow.

No a na závěr už chybí jen velký box na zadní zahrádku Polarisu, na ten není špatné dát poziční maják pro dobrou viditelnost třeba ve sněhové bouři. Na zimu jsme tedy teoreticky připraveni, příště si řekneme něco o převážení čtyřkolek.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz