fotka

Kawasaki KVF 750 – první dojmy

  • vydáno: 27.4.2011
  • autor: Matěj Oliva

Nedávno byla představena horká novinka od Kawasaki. Zatímco k nám se první kusy s homologací dostanou během léta, ve Státech už měla řada novinářů možnost nového Bruteforce osedlat. Pojďme se podívat na video a první dojmy z tohoto stroje.

O technice nové Kawasaki jsme už psali zde, takže se pojďme věnovat výhradně jízdním dojmům. Redaktoři portálu ATV.com byli unešeni především z motoru, který při přechodu do velkých nadmořských výšek pracoval na stále stejný maximální výkon a vstřikování si dokázalo poradit i s řidším vzduchem a náležitě upravit směs.

Náročný horský terén prověřil také posilovač řízení, který je u Kawasaki novinkou. Ten se ukázal být optimálně nastavený jak pro trialové pasáže, tak pro rychlou jízdu po širokých cestách. Umožňoval přesné řízení a stabilní ovládání stroje. Výborně nastavený byl i podvozek, který by ale podle amerických novinářů přeci jen snesl ještě trochu více progresivity. Každopádně nové jednotky odpružení jsou velkým krokem vpřed.

No a jak bychom novou Kawasaki po přečtení všech recenzí zhodnotili? Jízda na ní je oproti předchozí generaci především podstatně komfortnější. Bruteforce vždy platil za hodně divoký stroj, který nebylo úplně snadné kočírovat. Nová KVF neunaví jezdce ani po celém dni v horách a její řízení je podstatně snadnější. Na tom se podepsal především posilovač řízení, ale i nový podvozek a lepší průběh výkonu.

Video

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz