fotka

Access MAX 700 - zimní setkání

  • vydáno: 28.1.2013
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Dan Pejzl

Na tuhle novinku se hodně dlouho čekalo, ukázala se na několika výstavách, než jí v Accessu konečně doladili k dokonalosti a pustili jí na světové trhy. Hned od začátku je třeba říct, že s velkým úspěchem. Většinou pro vás máme nejdřív „suchý“ test, ale vzhledem k počasí venku vám dáme nejdřív Access ochutnat na sněžných pásech.

K technice čtyřkolky se ještě vrátíme, ale jen pro formu. Access pohání kapalinou chlazený jednoválec o objemu 686ccm a výkonu 37 kW. Zajímavější je ale točivý moment 55 Nm. Ještě zajímavější je pro nás hmotnost 305 Kg, která je v této kategorii velmi nízká.

Acces jsme dostali obutý do kanadských pásů TJD se systémem odpružení. U TJD jsme zvyklí na dobré ovládání díky profilu předních pásů a u Accessu se to projevilo ještě víc. Zatímco na kolech vyžaduje zatáčení se 4x4 trochu více síly, s pásy to jde tak nějak samo, tedy v uvozovkách, kdo někdy jezdil s pásy, ví, že to je fyzicky podstatně náročnější, než na suchu a na kolech.

Motor si s pásy vede velice statečně a výkon i krouťák stačí na to, aby měla čtyřkolka dost dynamiky. Pomáhá tomu i hmotnost stroje, která pomáhá lepší akceleraci. Reakce motoru se vstřikováním na přidání plynu je okamžitá a jednoválec se velice ochotně vytáčí. Víc asi o jízdě na pásech nemá smysl vykládat, můžete si dovolit neuvěřitelné věci, boční i čelní náklon je v podstatě neomezený a převrátit čtyřkolku s pásy chce nadměrný talent. Ale i to samozřejmě jde.

Abychom ale jen nechválili, jednu nevýhodu Access pro jízdu ve sněhu přeci jen má. Jak jste si mohli všimnut, kapotáž je velice sportovní, což samozřejmě dobře vypadá, pomáhá to váze a v neposlední řadě má jezdec stroj daleko více pod kontrolou, když vidí, co se pod koly děje. Ve závěji to ale znamená gejzíry sněhu okolo čtyřkolky při každém zatočení. Vypadá to sice velice efektně, ale jezdec pak skončí podobný sněhulákovi.

První setkání s Accessem na sněhu bylo velice optimistické a můžeme očekávat, že tento sympatický jednoválec se sportovním duchem budeme vídat na cestách i srazech a trochu zamotá hlavu zatím suverénní konkurenci od SMC.

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz