fotka

Honda Rancher Fourtrax 420

  • vydáno: 15.10.2013
  • autor: Matěj Oliva

Pokud potřebujete čtyřkolku opravdu především na práci, většinou neřešíte jízdní výkony, nebo kvalitu tlumičů, ale zajímají vás úplně jiné přednosti a právě ty má Honda Rancher, ikona mezi pracovními čtyřkolkami.

Čtyřkolka je po faceliftu a v rudé barvě Hondy vůbec nevypadá špatně. Najdeme tu klasickou koncepci se zadní tuhou nápravou a pohonem kardanem. K tomu je tu náhon 4x4, který se připíná mechanicky. Zkrátka nenajdete tu nic zbytečného.

Honda pro pohon nepoužívá klasický variátor, ale třístupňový automat. Ten se vyznačuje snížením spotřeby a především spolehlivostí při pracovním nasazení. Například při tahání totiž klasický variátor dostává dost zabrat. Můžete ale řadit i sami prostřednictvím tlačítek na řídítku. K tomu je tu varianta zařadit klasickou nožní řadící pákou, kterou znáte z motorek. To je ve světě čtyřkolek unikátní.

Nový Rancher má přepracovaný rám i zadní kyvnou vidlici, jejíž součástí je i kardan pohánějící zadní kola. Vepředu najdeme klasické zavěšení na dvojitých A-ramenech a diferenciál. Zajímavé je, že i takto „malou“ čtyřkolku můžete dostat s posilovačem řízení, který je při práci nenahraditelný.

Jízda

Na první pohled by se mohlo zdát, že 420 kubíků není nic extra, ale při jízdě čtyřkolka velmi překvapí. Motor má dost výkonu i při zapojení náhonu na všechna čtyři kola. O krmení se stará vstřikování paliva, které je vyladěno naprosto perfektně. V kombinaci s převodovkou, která výrazně šetří výkonem je jízda na Rancheru velmi svižná, čtyřkolka reaguje rychle na stisk plynové páčky a pozadu nezůstává ani podvozek.

Ten sice nemá rád velké rychlosti, ale nabízí slušný komfort, který při práci oceníte daleko spíš, než závodní nastavení. Vyzdvihnout musíme i posilovač řízení. Ten se přizpůsobuje jízdnímu režimu za pomoci elektroniky. V praxi to funguje výborně. Při trialové jízdě pomáhá jezdci zatáčet, zatímco ve vysokých rychlostech tlumí rázy.

Zadní tuhá náprava samozřejmě v těžkém terénu limituje trakci na všech kolech, na druhou stranu při tahání, nebo jízdě po šotolinách je z ní výborný pocit.

Honda Rancher 420 je výborným strojem pro práci i výlety, bohužel na našem trhu velmi těžko dostupný.

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz