fotka

Suzuki Kingquad 2015

  • vydáno: 7.12.2014
  • autor: quadweb.cz

Zatímco severoamerická konkurence vede souboj o nejvyšší výkon a objem, japonské značky se drží ověřené techniky a zákazníkům přináší jen malé inovace, které ladí jejich techniku k dokonalosti. Stejně je na tom i Suzuki, která dále pokračuje s u nás velmi populárním Kingquadem.

Po designové stránce jsme se žádného překvapení nedočkali. To je dobré hlavně pro majitele starších Kingquadů, kteří mají stroj, který stále vypadá jako nejnovější model. Podobné je to i s technikou. O pohon se stará jednoválec o objemu 722ccm plněný vstřikováním. To je osazeno novou elektronikou, která ladí průběh motoru a měla by mít blahodárný vliv i na spotřebu. Drobných úprav se dočkal i variátor se spojkou.

Za řídítky je vše při starém. Ovladače jsou klasické, stejně jako ovládání hydraulických brzd, které jsou tradičně propojené. Na ergonomii nebylo třeba nic měnit. Za léta provozu už je ověřeno, kde má mít jezdec k dispozici ovládací prvky a prostorné stupačky. Oproti konkurenci, která přechází na plastové nosiče nadete na Suzuki stále klasické rámy.

Jízda

Kdo někdy jel na Kingquadu, bude vědět, o čem mluvím, když řeknu, že vše je tak nějak klasické, jak jsme zvyklí. Podvozek je měkký a vhodné především k volnější jízdě a k jízdě v trialových pasážích. Tam pomůže i posilovač řízení, který je adaptabilní a mění své nastavení v závislosti na rychlosti. Pokud se dostanete do úzkých, omůže vám připojení náhon 4x4, popřípadě uzávěrky. Jediné, co kingquadu nikdy nešlo je rychlá sportovní jízda. Sériový podvozek je hodně měkký a čtyřkolka celkově hodně houpavá. V zatáčkách pak dokáže čytřkolka překvapit a místo driftu se prostě zakousne a převrátí. Pokud tedy máte choutky po rychlosti, je třeba něco nainvestovat do podvozku a sportovních tlumičů.

Pokud ovšem hledáte spolehlivou prověřenou čtyřkolku pro běžné vyjížďky a práci, která zvládne nejnáročnější terén a není náročná na údržbu, je Kingquad tím pravým pro vás.

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz