fotka

Je tohle v pořádku?

  • vydáno: 24.11.2010
  • autor: Matěj Oliva

Na posledním závodě Offroadmaratonu v Milovicích jsem byl pouze v roli fotografa a reportéra, byla tedy spousta času soustředit se na dění na trati a na pořizování kvalitních snímků pro Quadweb. Celý závod byl celkem spořádanou záležitostí, nicméně zarazil mě incident hned po startu kategorie Mistr SP.

Reportáž a fotogalerii: ze závodu najdete zde http://quadweb.cz/zavod/4-offroadmaraton-milovice.html

Hned po startu jezdci vjíždí do pravotočivé zatáčky, po které následuje krátká rovinka s kolejemi a hlubokým bahnem, které je vyházené pouze v ideální stopě. Jezdci se hned po startu snaží najít ideální pozici a dochází ke kontaktu a vyjetí do bahna. Zde zapadá několik strojů a jeden dokonce dostává hodiny a otáčí se do protisměru. Doteď je samozřejmě vše v pořádku.

Jezdec v protisměru ale místo návratu do závodu po závodní trati stáčí svůj stroj do pásky lemující trať. Následně samozřejmě opouští trať, těsně míjí uskakujícího fotografa a po suchém povrchu se skrz další pásku vrací na trať. Čekali jsme tedy u časomíry, kdy bude jezdec potrestán, trest nepřišel, takže se pravděpodobně jedná o manévr, který je v souladu s pravidly. Abych se ujistil, požádal jsem o vyjádření i pořadatele Offroadmaratonu, bohužel odpovědi jsem se nedočkal, takže jsem nucen tento článek zveřejnit bez ní.

Ani v konečných výsledcích se penalizace neobjevila. Pročetl jsem tedy pravidla, kde stojí toto:

VI. Penalizace a postihy


úmyslné poškození značení a zkrácení trati - minus 1 kolo (z celkového počtu ujetých)

Jezdec by tedy podle pravidel měl dostat penalizaci jednoho kola. Ve výsledkách však žádná penalizace k vidění není. Další otázkou k zamyšlení je, kdo má tyto prohřešky kontrolovat, v kýženém úseku bohužel chyběl traťový komisař a startér již do této zatáčky nevidí. Na druhou stranu zde bylo mnoho diváků a členů teamů. Dále samotní jezdci mají možnost podání protestu.

Vše samozřejmě zachytila i naše kamera, takže si můžete udělat obrázek o celé situaci a podělit se o svůj názor v diskuzi pod článkem, nebo v diskuzním fóru.


Video

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz