fotka

GNCC Snowshoe – McGill vítězem

  • vydáno: 1.7.2011
  • autor: Matěj Oliva

Další podnik seriálu GNCC v Cross Country se jel na hodně zajímavé trati v zimním středisku. Ta je netradiční především tím, že se startuje na asfaltu, po kterém následně vede i část trati. Asfaltový úsek většinou přináší hodně zajímavé okamžiky, zbytek trati vede offroadparkem v okolních horách.

Favoritem závodu byl letos poměrně suverénní obhájce titulu Chris borich na Makita Suzuki, kterému v závodech dokáže pravidelně zatápět už jen Adam McGill na továrním Can-amu. Chytal se ještě Chris Bithell na Yamaze, ale jeho výsledky už nejsou tak přesvědčivé. Závody Snowshoe GNCC byly hodně divoké, s pořadím míchala asfaltová sekce a bylo k vidění i několik pádů a kolizí zejména v kategoriích 4x4.

McGill neměl ideální start a pohyboval se okolo čtvrtého místa, ale podařilo se mu propracovat kupředu a dotáhnout se na dvojici Borich – Bithell. Při dojezdu k bahnité jámě, kterou Borich jel zleva, Bithell zprava, projel McGill prostředkem a dostal se na první místo, které už do konce závodu nepustil. „Byl to hodně zajímavý závod, trať se měnila, ale jsem rád, že se mi podařilo vyhrát.“

Naprázdno nakonec vyšel Borich, který se musel sklonit před Bryanem Cookem, který se letos poprvé postavil se svou KTM na stupně vítězů. Druhý dojel Bithell s Yamahou. Kategorii 4x4 stále dominují jezdci Can-amu a nic se na tom nezměnilo ani po posledním závodě Snowshoe, na nejvyšším stupínku stanul Michael Swift na Outlanderu XC.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz