fotka

MMČR Quad Kaplice - Infarktová záležitost

  • vydáno: 16.7.2011
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Autor

Kolotoč MMČR v krosu pokračoval na věhlasné trati v Kaplici, která je známá především písečným povrchem, který dokáže hodně zamotat poměrem sil na trati. Závod ale předčil veškerá očekávání a přinesl celou řadu dramatických okamžiků.

Trať byla navzdory bouřkám v minulém týdnu výborně připravena. Vše bylo srovnané a v brzkých ranních hodinách začaly volné tréninky všech tříd. V přeboru se sešla tradičně největší základna 22 jezdců. Vzhledem k poloze tratě v Kaplici blízko u hranic se dostavilo i několik jezdců z Rakouska, Německa a Maďarska, kteří zachraňovali startovní pole mezinárodního mistrovství, kde na startu stálo 15 strojů. Stále méně strojů se představuje ve třídě Junior II, kde se stále více diskutuje, než jezdí. Nejmladší junioři dorazili ve standardní sestavě.

Na volné tréninky velice rychle navazovala kvalifikace, kterou v přeboru suverénně ovládl Marian Klíč na KTM, v mistráku si vyjel první místo David Tušl následovaný Lukášem Studeným a Martinem Liškou. Ve třídě Junior I byl nejrychlejší Marek Fischer a ve třídě Junior II Marian Klíč ml. Startovní pole bohužel nedobrovolně opustil Michal Fischer, který měl nepříjemný pád a s otřesem mozku nemohl dá pokračovat.

Zatímco ráno bylo velice chladné, přes den se jasná obloha zalila sluncem, které udělalo na trati podmínky hodné egyptské pláže, jen to moře tam tak nějak chybělo. První jízda přeboru byla na špici celkem jednoznačná, Marian Klíč si hned od začátku utvořil neotřesitelný náskok a jediný, kdo byl schopen se důstojně držet byl Pondělíček, mohutně povzbuzovaný fanoušky, nakonec mu to ale nebylo nic platné a dojel si pro druhé místo. V podobném duchu se nesla i druhá jízda přeboru, Marian nedal nikomu šanci a vypálil stylem start-cíl a letos suverénně kráčí za celkovým prvenstvím.

První jízda mistráku byla velkým dramatem, které se odehrávalo za zády Davida Tušla, ten odstartoval s velkým přehledem a rychle se vzdálil startovnímu poli. Za ním se ale děly věci. Smůlu měl Lukáš Studený, který po kolizi vystoupil ze své KTM a vydával se na stíhací jízdu z chvostu startovního pole. Předvedl neuvěřitelný výkon, který ho nakonec posunul až na pátou pozici, před ním dojel Martin Liška, Honza Jasanský a chuť si konečně spravil Roman Repa na druhé pozici.

Jestli byla první jízda dramatická, tak ta druhá rozhodně nebyla vhodná pro kardiaky a slabší nátury. Hned v první zatáčce měl ošklivý pád Honza Jasanský, který odnesl postartovní skrumáž v první zatáčce. Závod ale pokračoval a na čele se usadil David Tušl. Za ním se ale odehrávalo drama, na druhé místo se propracoval Roman Repa, zatímco Lukáš Studený se musel probíjet ze středu startovního pole. Rychle se ale dotáhl až na třetího Martina Lišku, kterého nakonec i předjel a vyrazil stíhat Repu, toho dojel několik kol před koncem a aby toho nebylo málo, stahoval i Davida Tušla, který nakonec zvítězil před Lukášem o 3 vteřiny, třetí dojel Roman Repa a Čtvrtý Martin Liška. Celkově tedy Tušl, Repa, Studený.

Do třídy Junior II už nezasáhl Michal Fischer, takže na startu bylo pouhých pět jezdců. Závod se ztal snadnou kořistí pro Mariana Klíče, který si suverénní jízdou dojel pro první místo.

Třída Junior I zná v letošní sezoně jen jednoho vítěze a závod v Kaplici na tom nic nezměnil. Marek Fischer opět předvedl výkon o třídu převyšující své soupeře a dojel na prvním místě. Druhá jízda ale přinesla zvrat, Markovi spadl řetěz a dlouhá oprava ho stála nejen vedení, ale i šanci na slušné umístění. Celkově tedy poprvé přenechal první místo jinému jezdci.

Po Kaplici nás čeká drobná přestávka a Mistrovství bude pokračovat 27.8. v Ledči nad Sázavou. Už příští víkend se ale jede Mistrovství Moravy – Crossracing Cup na trati v Bělé u Jevíčka.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz