fotka

Crossracing Cup Olešnice - Doplněny výsledky

  • vydáno: 21.8.2011
  • autor: Matěj Oliva

Třicetistupňová vedra přivítala na trati v Olešnici jezdce a fanoušky Mistrovství Moravy motocyklů a čtyřkolek. Přestože se závod kryl s jiným podnikem na jihu Čech, dorazila na trať téměř kompletní česká špička. Chyběl jen zraněný David Tušl a rekreující se Honza Jasanský. Hlavními favority závodů kategorie Quad Profi tak byla čtveřice Liška, Studený, Klíč a Repa.

Na výborně připravené trati začali kvalifikace třídami dětí a Junoir, kterým bezkonkurenčně dominoval Marián Klíč mladší. Mezi hobíky si první míst na startovním roštu vyjel ... Třídy Veterán, Elite a Profi (nikoli třída EliteProfi jak uvádí jiná média) byla sloučena do jedné rozjížďky a výsledky byly následující. Třídu veterán v kvalifikaci ovládl ... Ve třídě Elite nejlépe zajel kvalifikační jízdu ... a mezí Profíky si Pole Position vyjel Lukáš Studený o jednu desetinu před Martinem Liškou.

První závodní jízdy načali ještě před obědem třídy Děti a Junior sloučené do jedné rozjížďky, ve které opět trochu stereotypně a bez velkých potíží zvítězil Marián Klíč mladší. Zatíženi obědem z vynikajícího občerstvení pořadatelské služby se na trať vydali jezdci třídy Hobby. Jak u hobíků bývá zvykem, nebyla nouze o předjíždění, kolize a jiné zajímavé momenty na trati. Divácky nejatraktivnější byl bezesporu dvoják v zadní části trati, který byl pro mnohé srdcovou záležitostí. V prvním závodě byl nakonec nejrychlejší ...

Hned po třídě Hobby se ke slovu dostali ti nejstarší a nejrychlejší jezdci. Vzhledem k dost úzkému startu, se odehrál hned v první zatáčce tvrdý boj o přední pozice, ve kterém se nejlépe zorientoval Martin Liška, který si hned vypracoval malý náskok. Naopak hodně nepovedený start měl PoleMan Lukáš Studený, který opouštěl první zatáčku jako osmý. I Roman Repa neodjel ideálně a do prvního kola vyjížděl až za Lukášem. Oba ale předvedli dech beroucí stíhací jízdu, kterou korunoval několikakolový souboj Klíč-Studený.

V cíli posledního kola byl přeci jenom o něco šťastnější Lukáš, kterému se podařilo Mariána několik zatáček před cílem, předjet. V prvním závodě tedy Liška – Studený – Klíč. Ani Veteráni a třída Elite se nenechali zahanbit a s profíky zdatně drželi krok. První jízdu veteránů vyhrál Pavel Palme. Třídu Elite Slovák Denis Hanko.

Po hodinové pauze se jezdci vydali na trať ke druhým jízdám. Rozjížďka juniorských tříd měla téměř stejný scénář jako jejich první jízda a celkově si pro první místo dojel Marián Klíč mladší. V kategorii JuniorI vyhrál dvakrát Ondřej Král a odváží si tak 50 bodů. Svůj druhý závod si odbyli i hobíci jejichž rozjížďka byla opět divácky velmi atraktivní (mimochodem na motocrossu se mi často nestává abych se musel s foťákem prodírat mezi lidmi k trati...) Vítězem druhé jízdy byl stejně jako v prvním dějství Daniel Picmaus, který tak vyhrál i celkově.

Start druhého závodu Veterán, Elite, Profi už byl o poznání hladší a vedení se opět hned po startu ujal Martin Liška. Na stíhací jízdu za ním vyrazil Studený , Klíč a Repa. Z této trojice se později Lukáš oddělil a poodskočil jim o pár vteři. Roman Repa se postupně propracoval před Mariána Klíče na třetí pozici, ale pár kol před cílem musel vypít svůj Olešnický kalich hořkosti, když byl vytlačen jezdcem při předjetí o kolo zpět. Závod tím pro něj bohužel skončil. Vedení si bezpečně uhlídal Martin Liška, druhý dojel Lukáš Studený a třetí tak byl Marián Klíč. Ve stejném pořadí jezdci vystoupali i na stupně vítězů.

Ve třídě Veterán i podruhé kraloval Pavel Palme, který zaslouženě vyhrál s plným počtem bodů. Kategorii Elite dominoval opět Hanko.

Další podnik CrossRacing CUPu se koná 11.9. na trati v Bělé u Jevíčka. Už příští víkend ale bude pokračovat MMČR v Ledči nad Sázavou.

Celkové výsledky z Olešnice najdete zde.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz