fotka

Pont de Vaux kořistí Couprieho s Holmesem

  • vydáno: 25.8.2011
  • autor: quadweb.cz

Letošní závod mezi kukuřičnými poli je za námi. Bohež ze startovní listiny na poslední chvíli zmizel jediný český zástupce - David Tušl, kterého zastavilo zranění na německém mistrovství. Měl startovat ve dvojici s německým jezdcem. I tak je ale PDV neskutečnou podívanou. Jedou zde jen čtyřkolky a show okolo celého závodu stojí rozhodně za to.

Francouzské městečko ožije quady a nevadí mu noční průjezd čtyřkolek městem, freestylová show, ani představování jezdců a teamů na pódiu uprostřed města. Hlavním závodem je samozřejmě dvanáctihodinovka. Do té stroje nastupují se speciálními úpravami, jako jsou větší nádrže, nebo světlomety pro noční část závodu. Takový motokros v noci může být hodně zajímavý sport. Nejrychlejší letos byla dvojice jezdců, která ravidelně okupuje nejvyšší příšky mistrovství Evropy v quadcrossu, tedy Romain Couprie(FRA) a Paul Holmes (GBR). Ti na své Yamaze nakroužili za dvanáct hodin a čtyři minuty celkem 216 kol.

Druhá skončila dvojice Mathieu Ternynck (Fra) a Antoine Cheurlin (F), kteří najeli o jedno kolo méně, než vítězové. Třetí dojela trojice Cari Bunce (GBR), Chris Cooper(GBR) a Tord (GBR). Ti měli v cíli nakrouceno 212 kol.

Video ze závodu

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz