fotka

MMČR Quadcross Ledeč – Nic pro kardiaky

  • vydáno: 27.8.2011
  • autor: Matěj Oliva

Po letní přestávce se opět rozběhl krosový mistrák a měl zodpovědět řadu otázek. Na trať se po zranění vrátil David Tušl i Honza Jasanský, mezi juniory naopak stále chybí Michal Fischer a všechny tituly jsou stále ve hře.

Areál v Ledči hostí mistrák vůbec poprvé a je třeba říct, že organizátoři si této příležitosti rozhodně váží. Depo je vzorně posekané, trať srovnaná a divácké zóny perfektně připravené, organizátorů je dost a celý podnik běží bez jinde obvyklých zádrhelů. K tréninkům jezdci nastoupili ještě za slunečného počasí a vysokých teplot. Ty během dne klesaly až k odpolednímu dešti, to bychom ale hodně předbíhali.

Hned po tréninku bylo oznámeno sloučení tříd přeboru a MMČR do jedné rozjížďky. To znamenalo pro diváky podstatně větší atraktivitu závodu, ale pro jezdce řadu komplikací. Rozjížďka byla stanovena na 20 minut a jezdci se řadili na žebřík podle pořadí v kvalifikaci bez rozdílu třídy, ve které startují. Ale zpět k samotným kvalifikacím. Ve třídě Junior I byl suverénní leader šampionátu Marek Fischer na Accessu. V pomalu vymírajících Juniorech II si bez zaváhání dojel pro pole position Marian Klíč junior. Na startu bylo nakonec jen 5 strojů, z nichž jeden stál na startu MČR poprvé. Kvalifikaci přeboru ovládl Marian Klíč a celkově se zařadil na páté místo za Lukáše Studeného, který během kvalifikace dvakrát měnil stoj. Třetí dojel Liška, před ním Kašpar a překvapivou první pozici si vyjel David Tušl.

Na start první rozjížďky se jezdci postavili ve dvou řadách a díky dlouhé startovní rovince se daly očekávat velké věci. Hned po startu se dopředu dostali favorité v pořadí Liška, Tušl, Studený. Celou rozjížďku se jelo naplno a David přes své zranění hájil druhou pozici. Ke konci rozjížďky ale neodolal Lukášovu tlaku a následně se propadl i za Jirku Kašpara. V cíli tedy pořadí Liška, Studený, Kašpar. Třída přeboru ukázala, že rozhodně není na druhé koleji a vítěz Marian Klíč předvedl jízdu na úrovni špičky MMČR. V Juniorech I si celkem bez problémů dojel pro první místo Marek Fischer a ukázal, že výpadek v Kaplici byla jen shoda náhod. Junior II byla opět záležitostí Mariana Klíče, který soupeřům nedal mnoho šancí. Na druhém místě dojel Cífka na stavbě Yamaha.

Pakliže první rozjížďka byla neskutečně napínavá, pak druhá rozjížďka nebyla opravdu nic pro slabé povahy. Start byl hodně dramatický, nejlépe se v něm opět zorientoval Martin Liška následovaný Davidem Tušlem a Romanem Repou, který první rozjížďku musel odjet na mašině zapůjčené Jardou Faktorem. Start se nepovedl Lukášovi Studenému, který měl kolizi se soupeřem a musel se ze středu pole propracovávat na pozice, na které je zvyklý. Byl to ale poměrně rychlý proces a Lukáš byl během deseti minut na čtvrtém místě za Liškou, Repou a Tušlem.

Roman byl ve druhé jízdě opravdu při chuti a tlačil na Tušla jak jen to šlo. David dlouho odolával, ale v jízdě kolo na kolo nakonec kapituloval, ale jen na chvilku, protože Roman si v zatáčce si vytrhl trhačku a musel se začít na Davida znovu dotahovat. Asi největší návštěva fanoušků na trati se při tom královsky bavila, Roman útočil ze všech stran a nakonec se opět dostal za Martina, kterého oťukával jak jen to šlo. Lukáš zatím dotahoval Davida Tušla a snažil se před něj na rychlé a úzké trati dostat všemi možnými způsoby. To se mu podařilo až v posledním kole. Roman Repa s Martinem Liškou ukázali bezpochyby nejlepší souboj letošní sezony a přesto, že si jednou vyměnili pozice, radoval se nakonec nejvíc Martin. Druhý tedy Repa, třetí Studený, Čtvrtý Kašpar, pátý Tušl. V součtu to znamená vítězství Martina Lišky, druhé místo Lukáše Studeného a druhou letošní bednu pro Jirku Kašpara. Smůlu si vybral Honza Jasanský, kterého ve druhé jízdě zradila technika, stejně jako Zdeňka Poláčka.

V přeboru byl opět suverénní Marian Klíč, Junior I ovládl i podruhé Marek Fischer a i třída Junior II měla stejného vítěze, tedy Mariana Klíče juniora. Kompletní fotogaleri ze závodů přineseme zítra.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz