fotka

MMSR Sverepec - Repa, Liška, Studený

  • vydáno: 3.9.2011
  • autor: Matěj Oliva

Slovenský mistrák se přesunul do jedné z nejatraktivnějších lokalit vůbec, na trať, která poznala mistrovství světa i závod sixdays – do Sverepce. Boj o slovenský titul zdaleka není rozhodnutý a mezi žhavými adepty na titul jsou dva Češi – Lukáš Studený a Martin Liška.

Na Slovensku ale nechyběli ani další čeští jezdi, mezi veterány se o přední pozice pere Honza Rejholec, do bojů o body třídy hobby zasahuje Marian Klíč ml., no a mezi dětmi si velice dobře vede Tomáš Pikart. Trať ve Sverepci je hodně zajímavá a jezdecky náročná. To ještě podpořili pořadatelé svým nesmyslným kropením, kde šlo především o to vytvořit na trati co největší louži, takže na polovině trati se prášilo a druhá byla těžko sjízdná, což po volném tréninku potvrdila většina jezdců.

V kvalifikaci si ve třídě mistráku vedl nejlépe Lukáš Studený, za kterým se seřadili jezdci v pořadí Liška, Repa, Klíč. V závodě samotném už ale bylo všechno trochu jinak. Z bran tradičně nejlépe vystřelil Roman Repa, kterého stíhal Martin Liška následovaný Marianem Klíčem a Lukášem Studeným. Vedoucí dvojice hned v prvních kolech trochu odskočila. Lukáš se pár kol trápil s předjetím Mariana, kterého ale udolal a vyjel si třetí místo. Přes několik pokusů o útok se Martin před Romana nedostal a zbylo pro něj druhé místo. Čtvrtý dojel v pohodě Marian Klíč.

Druhá jízda byla opět ve znamení souboje Repa – Liška. Oba jezdci ujeli hned od startu a nedarovali si ani metr trati. Za vydatné podpory místních diváků se Romanovi dařilo udržet na prvním místě, i když Martin hodně tlačil. Nakonec se mu na chvíli podařilo dostat do vedení, ale Roman si nenechal nic líbit, vrátil se zpět na čelo a vytvořil si náskok, který udržel až do cíle. Třetí dojel Lukáš Studený a za ním opět Marian Klíč. Celkově tedy Repa, Liška, Studený.

Nejobsazenější třídou byla kategorie hobby, přesto ale musela být sloučena s třídou veteránů. Mezi hobíky jsme měli dva zástupce. Mariana Klíče, který sedlá stroj kategorie Junior II, tedy čtyřtaktní 250 a Pavla Smrčka na Suzuki. Ten si dojel v dramatické rozjížďce pro čtvrté místo, Marian bohužel nedojel, když se mu nepodařilo vytáhnout čtyřkolku z bahna. Mezi veterány dojel nejrychleji Jan Rejholec.

I ve druhé jízdě jeli veteráni společně s třídou hobby a stejně jako v první jízdě byl nejrychlejší Honza Rejholec, který si tak ze Sverepce odvezl plný počet 100 bodů. Ve druhé jízdě Hobby zajel výborně Pavel Smrček, který obsadil druhé místo a celkově skončil třetí. Chuť si zpravil Marian Klíč ml., který na slabším stroji dokázal dojet čtvrtý.

Junioři byli rovněž sloučeni do jedné rozjížďky a český fanoušek se mohl opět radovat, když mezi mladšími juniory s přehledem vyhrál Tomáš Pikart na Accessu a mezi Juniory II jel nejrychleji Matěj Jendřišák na stavbě Suzuki.

I ve druhé jízdě vyhrál ve třídě dětí Tomáš Pikart a celkově vyhrál s plným počtem bodů. Smůlu měl Matěj Jendřišák, který dojel ve druhé jízdě druhý za Polákem Piechotou a obsadil druhé místo celkově.

Další podnik slovenského mistrovství se koná už za týden Šenkvicích.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz