fotka

Kramolín nezklamal – ITP Essox Cup

  • vydáno: 10.9.2011
  • autor: Matěj Oliva

Po nekonečné letní přestávce konečně začala podzimní část sezóny cross country závodů v rámci Mezinárodního Mistrovství republiky. Navzdory začínajícímu podzimu se nad areál v Kramolíně vyhouplo slunce, které pálilo celý den a jezdci nakonec měli více problémů s horkem.

Na start třídy Junior I se postavilo tradičně velké množství jezdců, mezi kterými samozřejmě nemohl chybět ani obhájce titulu – Marek Fischer. Ten ukázal, že o prázdninách nezlenivěl a opět zvítězil stylem start – cíl bez větších problémů. Velice dobře asi ale vedli i ostatní junioři, kteří si nic nedarovali a bojovalo se tvrdě po celý závod. Druhý nakonec dojel Tomáš Pikart a třetí Lukáš Kolpek.

Třída Junior II také uvítala kompletní špičku a nechyběl ani Michal Fischer, který měl nepříjemnou nehodu na závodě v Kaplici a ještě před startem jízdy se nechal slyšet, že vidí dvakrát. Možná ho to ještě více nabudilo, protože od startu odjel naprosto bezchybně a na své Yamaze s motokrosovým motorem nedal nikomu sebemenší šanci. Druhé místo si suverénním výkonem vyjel Vlček na Yamaze a třetí skončil hned ve svém prvním závodě Tomáš Rigó, rovněž na stroji Yamaha.

Divácky velice populární kategorie quad hobby byla pro Kramolín rovněž výborně obsazena a hned od startu bylo vidět, že tato třída jde kupředu mílovými kroky a zapadnuté čtyřkolky na kamenech a podobné obrazy zkázy už nás nepřekvapili. Bojovalo se na ostří nože a nejrychlejší ve třdě do 400 byl Miroslav Karl, nad 400 zvítězil Jakub Tokrch.

Vrcholem čtyřkolkářského dne byl sloučený závod mistrovství a přeboru ČR. Na startu byla řada zvučných jmen a startovní řady byly plné do posledního volného místa. Smůla v seriálu neopustila Lukáše Studeného, který musel startovat se spuštěným motorem, to ho odsunulo na chvost startovního pole, kterým se musel prokousávat, což v lesních pasážích není vůbec jednoduché. Dost to navíc komplikovali jezdci o kolo zpět, kteří často arogantně bránili rychlejším závodníkům v předjetí. Lukáš nakonec dotáhl stíhací jízdu na druhé místo za Martina Lišku, který míří k obhajobě mistrovského titulu. Ve třídě 4x4 si suverénně vedl Pepa Hort se svým novým prototypem.

Seriál pokračuje 8. - 9.10. v hradišti u Kolince.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz