fotka

MMČR Side a Quad Mohelnice

  • vydáno: 18.9.2011
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Ing. Václav Duška

Dalším závodem pokračoval seriál mistrovství v quadcrossu. O titulu zdaleka není rozhodnuto a místo, aby se vše vyjasnilo, zamíchal mohelnický závod kartami ještě mnohem více. O tom ale později.

Počasí se překvapivě vydařilo a mohelnická trať byla v rámci možností v ideálním stavu. To samozřejmě přilákalo i velké množství jezdců, takže rozjížďky tentokrát nebylo nutné spojovat. V depu nechyběl nikdo z favoritů, kromě Michala Fischera, který stále ještě nedoléčil zranění z Kaplice a vzhledem ke ztrátě ambicí na letošní titul už se bude věnovat jen Cross Country.

V obou třídách Juniorů nás bohužel žádné překvapení nečekalo a se stejnou suverenitou, se kterou vládnou letošní sezóně si pro prvenství dojel Marek Fischer v Juniorech I a Marian Klíč ml. v Juniorech II, oba by už v cestě za mistrovským titulem pro rok 2011 nemělo nic ohrozit.

Dramatičtější byl naopak závod přeboru, ve kterém se Marianovi Klíčovi úplně nevydařily starty, díky kterým byl odsunut a přes veškeré snažení se musel sklonit před Pondělíčkem a odvézt si pohár za druhé místo. Třetí dojel Marianův teamový kolega Pavel Vik.

A konečně mistrák. Tam vypadala první polovina sezóny celkem jednoznačně, až do zranění Davida Tušla, které ho hodně zpomalilo a v Ledči se hodně zamíchalo celkovým pořadím. Martin Liška chtěl určitě na vydařený poslední závod navázat a bylo to vidět i na trati. Obě rozjížďky se jely ve vysokém tempu a opravdu tvrdě, ale to ke čtyřkolkám patří. Za nejdelší konec provazu tahal v obou jízdách Martin Liška a zaslouženě si odvezl pohár za první místo. Jako druhý celkově dojel Lukáš Studený, který ve druhé jízdě dokonce dlouho vedl, ale musel před Martinovým dravým stylem nakonec kapitulovat, oba si ale vytvořili slušný náskok na třetího Davida Tušla. Ten dojel na třetím místě a ztratil tak opět něco ze svého bodového náskoku. Výborně jel i Honza Jasanský, který dokázal několik kol vodit celé startovní pole. Posupně se ale musel sklonit před uměním svých soupeřů. Před dalším závodem se tedy situace ještě více zdramatizovala a máme se na co těšit.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz