fotka

Offroadmaraton Ostrava

• vydáno: 18.9.2011
  • autor: TZ - Offroadmaraton

Martin Miřejovský pokračuje v jistém tahu za letošním mistrovským titulem. V Ostravě dojel s celkovým ziskem 45 kol a odváží si absolutní vítězství.

Prašná trať ve Vřesině prověřila čtyřkolky maratonem na tři hodiny. Zejména rovina na horní louce se pravidelně zahalovala do hnědé mlhy a jezdce přinutila přibrzdit do vláčku. I přes tyto komplikace se Martinu Miřejovskému podařilo opět dosáhnout na nejvyšší metu kategorie Mistr quad SP. Stíhací jízda se v Ostravě dařila prvnímu v kategorii Mistr 4x4 Josefu Hortovi, který ztratil na Martina pouze lehce přes jedno kolo. Nejrychlejší Mistr quad Veterán byl v Ostravě Vladimír Novotný se součtem 42 kol.

Kategorie Pohár SP byla nejsilněji obsazená, vítězství v Ostravě se podařilo Dominikovi Škarkovi, který zároveň vyhrál v kategorii starších Juniorů v maratonu na 30 minut. Traktory nad 500ccm dovedl do cíle Petr Špak, traktory do 500ccm Marek Toul. Kategorie Pohár do 300ccm přinesla vavříny Zdeňkovi Husákovi.