fotka

Mistrem Moravy je Lukáš Studený - Crossracing Cup Dlouhá Loučka

  • vydáno: 25.9.2011
  • autor: Matěj Oliva

Poslední podnik seriálu Crossracing Cup hostila trať u obce Dlouhá Loučka nedaleko Mohelnice. Před posledním závodem nebylo o celkovém vítězi jasno téměř v žádné kategorii a největší boj o titul se očekával ve třídě Profi, kde měl Lukáš Studený dvanáctibodový náskok na Pavla Vika, který měl ještě pět bodů za sebou Davida Tušla.

Do bojů na výborně připravené trati nakonec nezasáhl Martin Liška, který sice po vydařeném slovenském mistráku dorazil, ale po prvním kole musel svůj speciál odstavit a následně naložit do dodávky, aby byla technika připravená na poslední závod MMČR, který se jede v sobotu.

Nabitý harmonogram odstartoval volnými tréninky všech kategorií, které na dobře nakropené trati probíhali bez potíží, stejně jako následující kvalifikace. V těch se potvrdili role favoritů. Vyzdvihnout si určitě zaslouží Marian Klíč ml., který na své dvěstěpadesátce patřící do třídy Junior II dokáže držet krok se špičkou třídy Quad Hobby a zle jí zatápět.

Nešťastnou událostí začala rozjížďka juniorů, nejprve se špatně dohodl startér s kolegou ukazujícím čas do startu a žebřík padl ještě když nad hlavou startéra byla cedule 15, závod byl logicky zastaven a restartován, bohužel při najíždění na start se jeden z jezdců převrátil a závod pro něj skončil. Druhý start i celá rozjížďka už proběhly bez problémů. Ve třídě Junior vyhrál Martin Malach, ve třídě Děti Ondřej Král. Martin Malach vyhrál i druhou jízdu a odvezl si první místo celkově. Kategorii Děti nakonec vyhrál Filip Koutecký.

Naplněné startovní pole hobíků se vydalo na trať bez větších problémů a hned od prvních metrů začal ujíždět Daniel Picmaus, který nenechal nikoho napochybách o svém výkonu. Stejně suverénně si vedl i ve druhé jízdě a odvezl si samozřejmě i celkové vítězství.

Vrcholem závodního dne byla jízda sloučených tříd Elite, Profi a Veterán. Celkové výsledky Elite a Veterán bohužel ještě nemám k dispozici. V profíkách se ale očekávala hodně zajímavá jízda. V první rozjížďce se start podařil Marianovi Klíčovi, přes kterého se rychle přehnal David Tušl. Lukáš Studený se za Marianem několik kol trápil a dokázal ho předjet až na konci jízdy, kdy už měl za zády i čerstvého mistra Slovenska Romana Repu. Davida Tušla už dojet nestihl a dojel druhý. Třetí skončil Repa.

Ve druhé jízdě poznamenala start nehoda Romana Repy, který po kolizi se soupeřem opustil svou KTM a dál už šel po svých. V postartovní skrumáži se nejlépe zorientoval Marian Klíč, za kterým vyrazila dvojice Tušl Studený. Toto pořadí vydrželo téměř až do konce jízdy, kdy se v posledním kole Davidovi podařilo Mariana předjet a dojet si tak pro celkové prvenství. Druhý celkově skončil Lukáš Studený a třetí Marian Klíč.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz