fotka

Je rozhodnuto - Liška, dvakrát Klíč a Fischer

  • vydáno: 1.10.2011
  • autor: Matěj Oliva

Poslední závod mezinárodního mistrovství České Republiky měl rozřešit poslední hádanku, kdo se stane mistrem ČR královské třídy. Rozhodovat se mělo mezi vedoucím Martinem Liškou a druhým Davidem Tušlem, který ztrácí jen 5 bodů. Všechno se ale trochu zkomplikovalo.

Trať v Březové je hodně úzká a hodně náročná. Velkou roli tu hraje technika a výkon strojů. Byla velice dobře připravena, často se kropilo a až na protivného slovenského moderátora a malé depo nebylo na co si stěžovat. Tréninky proběhly v klidu a čekalo se na kvalifikace.

V měřeném tréninku byl nejrychlejší David Tušl před Martinem Liškou a Jirkou Kašparem. Ve třídě přeboru byl nejrychlejší Marian Klíč, v Juniorech I Marek Fischer a v Juniorech II Marian Klíč jun., který měl na trati opět vážnější konkurenci v podobě Michala Fischera, který jel první kros po nešťastném závodu v Kaplici. Hned ráno bylo rozhodnuto o sloučení přeboru a mistrovství do jedné rozjížďky. To se tentokrát ukázalo jako chyba, ale nepředbíhejme.

Na start první rozjížďky se sloučené startovní pole postavilo jako první. Na jezdce čekal nepříjemný start proti prudkému kopci se dvěma skoky. Do první zatáčky najel jako první Martin Liška společně se Zdeňkem Poláčkem, který v Březové předváděl výborné výkony. Bohužel po nešťastné chybě Máry Pondělíčka se ze stroje nejdříve odporoučel Honza Jasanský, tomu se muselo několik jezdců vyhnout a následovali další kolize. Pondělíček pak narazil ještě do Zdeňka Poláčka a Romana Repy, kterého převrátil. Při hrůzostrašném pádu se naštěstí nic vážného nestalo a odnesla to jen technika.

Ze závodu musel odstoupit Roman Repa a Honza Jasanský, což se ukázalo klíčové v boji o třetí místo. Tam měl slušný náskok Lukáš Studený, kterému ale ve druhém kole vypověděla službu technika a byl nucen rovněž odstoupit. Mezitím se na špičce bojovalo o každý metr trati. David Tušl se ujal vedení, ale Martin mu stále dýchal na záda. Nakonce se na Davida dotáhl a v jednom ze skoků se před něj dostal. Pak nasadil tempo, které David již nebyl schopen akceptovat a navýšil svůj náskok.

Do druhé jízdy nastoupilo startovní pole hodně prořídlé. Jako jistý druhý vicemistr už nechal techniku odpočívat Lukáš Studený. Podobně na tom byl i Roman Repa, který ohnul tyč řízení. Ani Honza Jasanský po pádu z první jízdy nakonec nenastoupil. A nemělo to být vše. Ve druhé jízdě výborně odstartovala dvojice Tušl – Liška, David nasadil vysoké tempo a brzy si vybudoval náskok na první pozici. Smůlu si vybral do hořkého dna Zdeněk Poláček, který trefil Mariana Klíče, kterému se vytrhla trhačka. Zdeněk bohužel narazil na řídítka tak nešťastně, že byl nutný transport do nemocnice. Jízdu pro technické problémy nakonec nedokončil ani Marian Klíč a Mára Pondělíček.

David Tušl vyhrál druhou jízdu před Martinem Liškou a Jirkou Kašparem, takže titul Mistra ČR se pro letošek stěhuje do Drážkova k Martinovi Liškovi. Druhý je David Tušl a třetí Lukáš Studený. Třídy Juniorů jsem bohužel neměl možnost sledovat, ale o titulech je zde také rozhodnuto, ve třídě Junior I obhájil titul Marek Fischer na Accessu, v kategorii Junior II Marian Klíč ml. na Wtecu. No a konečně vítězem přeboru ČR se stal Marian Klíč na KTM.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz