fotka

ITP Essox Cup Hradiště - To tu ještě nebylo!

• vydáno: 9.10.2011
  • autor: Matěj Oliva

Seriál mistrovství České Republiky se poprvé představil na trati v šumavském podhůří poblíž Hradiště u Kolince. Trať Byla opravdu dlouhá a v depu se nenašel snad nikdo, komu by se nelíbila. Spojovala krátký úsek motokrosové trati s dlouhými lesními pasážemi a loukami. Více než 80% trati vedlo mimo motokros!

Ráno nad Hradištěm nevypadalo ideálně, vytrvalý déšť měnil trať v bahenní past. To nejhorší tradičně čekalo na čtyřkolkářské juniory. Ti měli závod spojený do jedné jízdy. Na startu chyběli oba bratři Fischerové, kteří z různých důvodů měli letošní sezónu ukončenou. Největším favoritem třídy Junior I se tak stal Tomáš Pikart, který s přehledem zvítězil. Zatímco kategorie Junior I měla trať zkrácenou a byly vynechané dlouhé lesní pasáže, starší junioři na dvěstěpadesátkách jeli celý okruh připravený pro dospělé třídy. Za nejdelší konec provazu tahal Jíří Dauth, který má nakročeno k získání mistrovského titulu.

Kategorie Quad Hobby startovala za krátké dešťové přestávky a start byl tradičně hodně dramatický. Bohužel tentokrát neskončilo jen u strkanic a na doskoku první lavice se ze svých strojů odporoučela Barbora Fischerová a Jaroslav Vogl. Zatímco Barbora svou Yamahu ještě dala dohromady a v závodě pokračovala, Jarda měl méně štěstí a z trati se projel ve žlutém záchranářském Mercedesu. Ve vedení byl dlouho Jiří Vlček následovaní Jirkou Kubalíkem. Prvního jmenovaného ale před koncem postihl defekt a Jirka Kubalík si dojel pro zasloužené vítěztví. Ve třídě do 400ccm byl nejrychlejší Antonín Koutecký na Yamaze 250.

V královské třídě mistrovství a přeboru byl jasným favoritem Martin Liška, který si mohl zajistit v předstihu titul mistra ČR. Zkomplikovat se mu to ale snažila celá řada jezdců. Martin ale nenechal nic náhodě a stylem start-cíl závod vyhrál. Smůla se letos drží Lukáše studeného, který si v lesní pasáži narazil ruku a musel ze závodu odstoupit. Ve třídě MČR 4x4 poprvé nezvítězil Pepa Hort a přenechal stupínek nejvyšší Davidovi Polišenskému. V přeboru do 400ccm se po dobrém začátku sezony přestalo dařit Davidovi Buřívalovi a v Hradišti dojel až na čtvrtém místě. Nejrychlejším v kategorii byl Rudolf Procházka. Ve třídě nad 400 Lukáš Novák. Pracovním čtyřkolkám do 750ccm kraloval Milan Hošek, který najel na druhého celé kolo. Se stejným náskokem vyhrál ve třídě nad 750 Jiří Vašátko.

Seriál bude pokračovat už za 14 dní na oblíbené trati v Sedlčanech, kde jsou připravené nové zajímavé úseky pro jezdce i diváky. Máme se na co těšit.