fotka

MMČR Družstev Ředhošť

  • vydáno: 14.10.2011
  • autor: Jan Jasanský - Quadrace.cz

Druhý ročník MEZ MČR side a quad družstev se konal opět v Ředhošti, opět zvítězil team kolem Davida Tušla, který si tedy společně s Romanem Repou a Jirkou Kašparem právem odvezl již druhý titul Mistra ČR družstev. Druzí se umístili kluci z teamu ASP group racing, pracovně nazvaného Durex team, ve složení Honza Jasanský, Zdenál Poláček a Mára Pondělíček a třetí příčku obsadili moravští družstevníci v čele s předsedou Majdou Klíčem, kterému zdatně sekundovali Pavlíci Vik a Palme.

Trať byla v rámci možností velmi dobře připravena, někde i rozšířená, zázemí také ucházející až na absenci elektrických přípojek, což by se na Mistráku stát nemělo, organizace, až na drobné zmatky při kvalifikaci, také dobrá, zkrátka dle mého pohodové závody. Co trochu pořadatelé podcenili, bylo počasí, snad to nahoře málo podmázli a tak celý sobotní den byla zima jak sviňa, chvílemi déšť, chvílemi sic vykouklo i slunce, ale asi se zaleklo toho, co se dole děje a rychle zalezlo

Družstev quad se sjelo pouze 6, asi již všichni své stroje zazimovali a oddávají se sladkému lenošení. Naštěstí se z letargie probral Jarda Kapr, který spolu s Lukášem Vyšatou a Tomášem Veselým dali dohromady tým, kupodivu se vyhecoval i pan Michálek Bogaljak Bogáš, jedoucí společně s Lukášem Milerem a panem Švejkem Liborem Švejchou, který se do družstva vetřel na poslední chvíli, poté co mu Jarda Faktor a Radek Špacír Procházka oznámili, že nepojedou, Jaroušek z důvodu nalomené hrudní kosti ze Slovače a Ráďa snad aby se neušpinil. Poslední šesté přihlášené družstvo dali dohromady Pavlové Dupač a Košek společně s Lubošem Koníčkem a patří jim za to, konečně jako všem zúčastněným , velké díky. Diváků se sešlo nemnoho, podívat na kolegy dojel dědek Jaroušek Faktor s mechanikem hubeňourem Stáníkem, zahlédl jsem i Mírečka Kuchťáka, dojel i Filda Šatopletovic, Petr Hefňa, Stejskalíkovic klan, nemohli chybět ani Jindřich a Lukáš Vodárkovi, Lukáš původně měl jet také, ale závadu na jeho stroji se bohužel nepodařilo včas vychytat.

Závody, jak již jsem zmínil, probíhaly ve svižném tempu, časový harmonogram byl pro nepřízeň počasí zkrácen. Start prvního závodu zvládl nejlépe Zdenál Poláček, který za sebou několik kol vodil Davida Tušla a třetího Jendu Jasanského. Hned před první zatáčkou po startu měl kolizi Jirka Kašpar a Pavel Palme, oba naštěstí pokračovali dál v jízdě, Pavel sic s dost velkým přemáháním, zřejmě naražené žebro. Jak trať osychala, David se dostával do tempa a usadil se na prvním místě před Zdenálem a Jendou, aby v tomto pořadí dojeli i do cíle.

Druhou rundu opanoval Roman Repa, před Márou Pondělíčkem a Zdenálem Poláčkem. Po tomto závodu tedy Durex team vedl před Tušlíky o dva body, protože Jirka Kašpar dojel až na místě pátém za výborně jedoucím Pavlem Vikem.

Třetí závod měl tedy rozhodnout o titulu Mistra ČR. David Tušl s Romanem Repou nenechali nic náhodě a usadili se na prvním a druhém místě, poté co Roman pojel po startu druhého Honzu Jasanského. I v této rundě zajel výtečně Pavel Vik a jen přetržený řetěz v závěru závodu mu zamezil obsadit třetí místo před Márou Pondělíčkem a Honzou, kterému se ve třetím kole uvolnil pedál zadní brzdy a tak si stroj několikrát nechtěně zašlápl, propadnuv se tak na místo čtvrté.

V závodech zaujala jízda Pavla Koška, který se držel velmi dlouho na předních pozicích a řekl bych, že o něm v příští sezóně ještě uslyšíme.

Výborné závody, skvělá atmosféra ... škoda že se sešlo jen šest družstev, snad tedy příští rok???

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz