fotka

Offroadmaraton Janovice - Zase Miřejovský

  • vydáno: 18.10.2011
  • autor: TZ - Offroadmaraton

Sedmý díl seriálu OffROAD Maraton se jel v sobotu15. října v Janovicích nad Úhlavou. Místní offroadová trať byla pro drtivou většinu závodníků naprostou novinkou, předchozí závod maratonu se zde jel před zhruba deseti lety.

Janovice přivítaly všechny závodníky mrazivým, ale slunečným počasím. V sobotu ráno se na startu seřadilo na sedmdesát čtyřkolkářů, kteří kvůli nedostatečné viditelnosti startovali o půl hodiny později, tedy v půl osmé.

Perfektní formu opět potvrdil Martin Miřejovský na své Suzuki (Mistr Quad SP), který ale neměl janovické vítězství zadarmo. „Hodně mě proháněl Pavel Ulman. Jel rychle a nedělal skoro žádné chyby. Přiznávám, že jsem to chvílemi viděl bledě. Hlavně, když jsem zhruba v 35. minutě trefil trubku, které jsem sivšiml tak dva metry před čtyřkolkou. Ohnul jsem rameno čtyřkolky, vzadu disk a částečně prorazil kolo. Opravovat to nemělo smysl, jel jsem dále. Čtyřkolka si dělala, co chtěla, takže jsem se na to první vítězství nadřel. Pavla pořád v zádech... Všiml jsem si ale, že měl jeden výstup, kdy ho nakopla asi nějaká díra, takže i to mi pomohlo k vítězství. A poslední závod v Milovicích? No, když napadne sníh, tak pojedu... No a když nenapadne, tak taky,“ s úsměvem okomentoval Martin Miřejovský po výsledných 53. kolech.

Pavel Ulman z Andymotors nakonec najel o kolo méně, následován Květoslavem Sochorem z Galaxybike se stejným počtem kol a ztrátou lehce přes minutu (oba z kategorie Mistr Quad SP). Mezi staršími juniory v jedné stopě kraloval během půl hodiny Dominik Škarka z Domina Teamu se 16 koly.

V celkovém pořadí ve všech kategoriích zdaleka není rozhodnuto a v posledním závodě v Milovicích se bude bojovat o všechno.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz