fotka

Ironman GNCC rozhodla, Borich obhájil titul

  • vydáno: 26.10.2011
  • autor: Matěj Oliva

Jako o nejtěžším a nejnáročnějším podniku v celé seriálu Grand National Cross Country se mluví o Ironman GNCC. Na trati je několik hodně náročných a zrádných úseků. Jede se do dlouhých a prudkých výjezdů, ale na jezdce čekají i hodně hluboké brody a jízda korytem řeky.

Na Ironman GNCC nejde jen o samotné závodění. Celá akce je protkaná zvláštní atmosférou, doprovodnými akcemi a slavnostní náladou. Diváci si mohou vyzkoušet předváděcí stroje, podívat se k teamům, nechat si podepsat jezdce, atd. Navíc se blížíme k termínu oblíbeného Halloweenu.

Chris Borich neměl cestu k obhajobě titulu vůbec jednoduchou. Konkurence je ve třídě XC1 obrovská a tentokrát se stal Borichovým největším soupeřem Taylor Kiser na Ballance Yamaze. Do souboje nakonec ale zasáhl i Adam MCGill, kterého Borich musel porazit, aby získal titul. Chtěl ale samozřejmě i čtvrté vítězství v prestižním závodě Ironman. To se mu nakonec v posledním kole podařilo. Oslavil tak zároveň i svůj třetí titul v XC1. “Byl to hodně stresující rok, bojovalo se až do poslední chvíle a já jsem docela rád, že máme sezónu za sebou. Ironman GNCC je velký závod a vítězství tady je tak nějak cennější, než v jiných podnikách.“

Smolně druhý nakonec skončil Adam McGill na Can-amu a na třetím místě dojel Taylor Kiser na Yamaze. Brian Wolf dojel nakonec díky zranění až na pátém místě.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz