fotka

Crossracing Cup bude mistrovství republiky

  • vydáno: 8.11.2011
  • autor: Matěj Oliva

Přání mnoha jezdců bylo vyslyšeno a pro sezonu 2012 bude populární Crossracing Cup amatérské mistrovství ČR. Na to, jak to bude celé vypadat a jak hodnotí letošní sezónu jsme se zeptali toho nejpovolanějšího – Mariana Klíče.

Letošní ročník CRC byl doslova hitem, jak to vidíš s pohledu pořadatele?

Letošní rok vidíme jako povedený, co se týče počtu jezdců i divácké návštěvnosti. Celému seriálu jasně dominovali čtyřkolky, kde se sjížděli jezdci z celé republiky, s pravidelnou účastní republikové špičky. V nemalém množství také pravidelně dojížděli jezdci z Polska i Rakouska, a což nás potěšilo. Myslíme, že čísla hovoří za vše v průměru na každý závod přijelo 66 čtyřkolkářů, 69 motokrosařů a 8 sajdkár. Velká konkurence pro MMČR čtyřkolek a sajdkár je tedy zřejmá, nejen z pohledu počtu jezdců, ale zároveň z jejich ohlasů, které se k nám dostávají.

Sám jsem tvůj závod vyzkoušel a jen těžko se mi hledají nedostatky, víš o něčem, co bys chtěl příští rok zlepšit?

Myslím, že zlepšovat se dá pořád. Jezdci i jejich doprovod si zaslouží na závodech lepší sociální zařízení a každé depo by mělo mít elektrický proud. Bohužel, na některých tratích to stále není samozřejmostí. Uvidíme co se dá s tímto do budoucna dělat, je to otázka vyjednávání s provozovateli tratí. Mimo jiné uvažujeme i o zapojení jezdců z řad žen, pokud by jezdkyně měli zájem a pravidelně jezdily, můžeme pro ně vytvořit i vlastní kategorii. Záleží také na počtu rezervací, které budeme spouštět koncem listopadu na našich stránkách www.crossracingcup.cz.

Co Marian jako jezdec? Letos jsi vyhrál přebor, příští rok tedy do mistráku?

S letošní sezonou jsem spokojen, podařilo se mi odjet všechny závody, které jsem chtěl a dokončit tak sezonu bez vážnějšího úrazu. Příští rok postupuji do mistráku, kde jedou ti nejlepší jezdci, budu bojovat a pokusím se o nějaký ten bodík.

Nebudem ale chodit okolo, dlouho se o tom mluvilo a na vyhlášení jsi představil novinku pro sezonu 2012, můžeš o tom něco říct?

Pro rok 2012 jsme dostali možnost pořádat Crossracing Cup jako Mistrovství republiky amatérů, tak jsme neváhali a šli do toho. Na CRC se sjíždí jezdci z celé ČR a ne jen odtud, tak proč ne.

Máš nějaké informace, co na to Autoklub, potažmo motocyklová asociace?

My, jako „Crossracing Team“ spadáme pod asociaci Českého amatérského motosportu – ČAM, která je zase členem evropské asociace IMBA. Autoklub ČR nemá s námi nic společného. ČAM je asociace pro všechny jezdce od amatérů po profesionály.

Jakými tituly se tedy budou moci pyšnit vítězové CRC 2012?

Mistr České republiky amatérů.

Občas slýchám výčitky na umístění seriálu na moravských tratích, bude se na tom příští rok něco měnit?

Pro příští rok plánujeme umístit polovinu závodu do Čech, tak snad tímto potěšíme i jezdce z těchto končin. Vše bude záležet na tom, jestli se domluvíme s provozovateli tratí v Čechách.

Co si myslíš o sporné třídě Junior II a stavbách, pojede se tato třída příští rok?

Tohle není vůbec jednoduchá otázka. Tato kategorie je plná emocí, které tam prostě nepatří. Každý rodič chce, aby ten jeho vyhrával, je to normální, ale přehání se to a Juniorům to velmi škodí. Na CRC jsem nezaznamenal, že by někdo řešil jestli tam jede někdo na stavbě nebo ne, tohle se pořád omílá jen na MMČR. Snad se tato kategorie na MMČR nezruší a příští rok se pojede. Pokud ne, na CRC se pojede určitě a se spoustou nových jezdců, kteří postoupili z mladší kategorie.

Málem bych zapomněl pogratulovat Marianovi mladšímu, jak hodnotíš jeho sezonu?

Marian mi udělal radost, vyhrál pohár ČR junior II, Juniory na Moravě a v kategorii Hobby mezi dospělými, byl celkově na druhém místě, tak si nemůžu stěžovat a jsem na něj patřičně hrdý. Příští rok bude muset své vítezství obhájit a to nebude vůbec lehké, jezdci se zlepšují a konkurence roste nová. Také bych s ním rád navštívil nějaké závody v zahraničí, aby jsme zjistili, jak se tam jezdí.

Díky za rozhovor a hodně štěstí na poli jezdeckém i pořadatelském.

Děkujeme za zájem, a doufáme, že se nám v příští sezóně naskytne více možností k setkání přímo na našich závodech.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz