fotka

Dakar 2012 - Macháček má problémy na přejímkách

  • vydáno: 1.1.2012
  • autor: Matěj Oliva, kmracing.cz

Argentinci podali protest proti quadu jezdce KM Racingu. Prý nevychází ze sériového modelu

Poslední hodiny roku 2011 nejsou pro tým KM Racing v Mar del Plata právě pohodové. Těsně před novoročním startem Rallye Dakar zpochybnili komisaři při přejímkách skutečnost, že čtyřkolka Josefa Macháčka vychází ze sériového modelu. Situace se musí urychleně vyřešit, neboť start 34. ročníku už doslova klepe na dveře.

„Dnes jsem oběhal snad všechny důležité lidi počínaje zástupcem Mezinárodní motocyklové federace FIM, přes jury a sportovním ředitelem soutěže Davidem Casterou konče. Někteří argentinští jezdci totiž podali protest, že Pepa a dalších pět jezdců nemají čtyřkolky v souladu s reglementem FIM, který vyžaduje, aby závodní speciály vycházely ze sériových modelů,“ hlásil z Mar del Plata organizační manažer KM Racingu Martin Pabiška.

Tuto změnu provedla FIM během roku, ale její výklad je nejednoznačný. „Na druhou stranu je v pořádku ta čtyřkolka, která má homologaci na silnici, a tudíž má i techničák. A to Pepova Panda splňuje. Pokud se však podíváme na všechny quady, tak žádný není sériový,“ podotkl Pabiška.

Situace možná dospěje k rozhodnuti, že bude zřízena speciální kategorie. „Uvidíme, jak si s tím pořadatelé poradí, každopádně využijeme při jednání všech povolených možností, aby mohl Pepa statovat. Sám Castera mi potvrdil, že je to velmi složitá situace,“ dodal. min

1. ETAPA - neděle, 1. ledna 2012

Mar del Plata-Santa Rosa de la Pampa

Motto: Malé duny ale žádné opalování

Přímořské letovisko Mar del Plata bude přenášet do myslí soutěžících přání také si zalenošit,odpočívat,zejména potom,co se soutěžící promísí se zástupem diváků během úvodní veřejné presentace. Po krátké zahřívací specielní části se první etapa ale již vzdálí od pobřeží a dostane se do oblastí,kde malé duny budou představovat první překážky na trati. Přesto ale již i v jednoduchém úvodu začne skutečný závod,kdy nejrychlejší čas určí prvního vítěze a určí umístění každého soutěžícího. V závěru etapy bude následovat dlouhá spojovačka do Santa Rosa de la Pampa.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz