fotka

Dakar 2012 - Etapa 1

  • vydáno: 1.1.2012
  • autor: Matěj Oliva

Máme za sebou první ostou etapu, která provedla závodníky atraktivní oblasti na pobřeží. Žádné velké překvapení se nekonalo a ve výsledkové listině nakonec svítí i jméno Pepy Macháčka.

Do cíle dorazilo kompletní startovní pole třiceti quadů, které ráno odstartovali do letošního ročníku Rally Dakar. Vítězem první etapy se stal Sergio La Fuente, který je takřka na domácí trati a sedlá Yamahu. Druhý dojel Lukasz Laskaviec na speciálu Yamaha, stále se ale neví, jak to vlastně bude spřejímkou tohoto stroje, ve výsledkách každopádně tento stroj figuruje. No a konečně na třetím místě dojel domácí miláček Marcos Patronelli na Yamaze.

Náš jediný jezdec ve startovním poli Josef Macháček na speciálu Yamaha, který při přejímkách vyvolal hodně emocí dokončil 57 kilometrů dlouhý speciál na devátém místě. Zatím vše vypadá tak, že stroje postavené Pepou Macháčkem budou moci závod absolvovat, ale nebudou klasifikováni v celkovém pořadí.

2. ETAPA - pondělí, 2. ledna 2012

Santa Rosa de la Pampa-San Rafael

Motto: Šedivé duny Nihuil

Soutěžící budou startoval již brzo ráno a pak budou přejíždět dlouhou cestou na start speciálky. Ale rychlost,kterou budou muset soutěžící nasadit a držet v první části velmi rychlé etapy,bude všechny nutit,že budou muset být maximálně soustředěni. Po velkých a rychlých zatáčkách na pevném povrchu bude následovat vjezd do oblasti dun,což znamená,že dojde k podstatnému snížení rychlosti a postupu vpřed. Oblast Nihuil se vyznačuje šedě zbarveným pískem,který svědčí o intensivní sopečné činnosti,odehrávající se v této oblasti před mnoha tisíci roky.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz