fotka

Dakar 2012 - Macháček definitivně končí!

  • vydáno: 2.1.2012
  • autor: Matěj Oliva

Druhý den Dakaru se začalo konečně pořádně závodit a hned na začátku čekala závodníky jedna z nejdelších etap celé soutěže. Tratě se lišily pro motorky, ATV a kamiony s auty.

Protesty proti vyloučení několika jezdců, převážně jedoucích na prototypech Josefa Macháčka pokračují i ve druhém dni. Uspěl Francouz Declerck, který svůj Polaris přejmenoval a udělal z něj stavbu. Stejný tah se podařil i druhému vyloučenému Francouzovi. Podobná naděje ještě žije i u ostatních jezdců, kde se čeká, zda dokáže Yamaha poslat typový list ke čtyřkolce.

Problémy s přejímkami ale rozhodně nevnímal Lukasz Laskawiec, který suverénně zvítězil. Problém s přejímkou se stále snaží řešit se svými právníky, vypadá to ale, že do závodu se již nevrátí. Druhý dojel Sergio La Fuente, který pokračuje ve výborných výsledkách z první etapy. Pomalu se také rozjíždí Alejandro Patronelli, který dojel ve druhé etapě třetí.

Nevýrazným výkonem naopak pokračuje Josef Macháček, který obsadil v etapě až deváté místo. Pepa večer po telefonu prohlásil, že mimo závod rozhodně nepojede, takže uvidíme, zda se ještě postaví na start zítřejší etapy.

Znehodnocená kategorie čtyřkolek?

Podle spolumajitele stáje Martina Pabišky je podivným zásahem celá kategorie čtyřkolek znehodnocená. „Namísto špičkově obsazené třídy a velkolepého souboje se stane jen fraškou vytvořenou pro několik domácích a pár dalších jihoamerických závodníků, založenou na nejistých pravidlech se subjektivním výkladem. Závodníci tu jsou od toho, aby bojovali o umístění, nic jiného pro ně nemá smysl. Vývojem událostí jsme rozhořčeni. Nečekáme, že se pořadatelé k našemu protestu postaví kladně – to by ztratili tvář a závod čtyřkolek jim za takovou ostudu nestojí,“ dodal zklamaně. Celá záležitost z pohledu odstavených jezdců vypadá tak, že nyní mají slavní argentinští bratři Marcos a Alejandro Patronelliové, jejich krajané, či další Jihoameričané usnadněnou cestu k vítězství.

3. ETAPA - úterý, 3. ledna 2012

San Rafael-San Juan

Motto: Andy připomínající pohoří Atlas

Pohoří Andy (název pro jihoamerické Kordiliery ) budou přítomné po celém průběhu ročníku Dakar 2012 a budou klást velmi vysoké nároky na soutěžící. Přejezdy vyschlých řek, mnoho děr a kamenů, které budou muset soutěžící překonávat během specielní části této etapy, vytvoří nezapomenutelné scenérie krajin. Pokud soutěžící ztratí jen na chvilku pozornost,tak okamžitě bude spolehlivost motorů podrobena náročné zkoušce. Různá nadmořská výška a různý terén budou vytvářet jak nádherné krajinné scény, kde bude možno vidět všechny možné odstíny červené barvy,tak i menší artistické výkony, jako jsou strmé výstupy, tak toto vše způsobí, že motocyklisti nebudou moci použít jiný převodový stupeň než první.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz