fotka

Dakar 2012 – Etapa 3 bez české účasti

  • vydáno: 3.1.2012
  • autor: Matěj Oliva

Kauza okolo nepřipuštění několika přestaveb byla definitivně rozhodnuta v neprospěch závodníků, takže jak jsme již psali, kategorie quadů už bude bez české a polské účasti. To samozřejmě nahrává domácím. Třetí den byl hodně náročný a poprvé se jeo i v dunách.

A právě jezdci z Jižní Ameriky začínají čím dál více promlouvat do pořadí na nejvyšších příčkách. Třetí etapa má třetího vítěze. Tím se stal Sebastian Pablo Copetti. Tento Argentinec sedlá Yamahu Raptor 700. Na druhém místě dojel domácí miláček Marcos Patronelli rovněž na Yamaze, no a třetí byl v cíli dnešní rychlostní zkoušky byl Tomas Maffei, pro změn také na Yamaze. Jediná žena – Camélia Liparotti dojela na sedmnáctém místě.

Celkově je ve vedení Alejandro Patronelli před Marcosem Patronellim a Tomasem Maffeiem. Ten ztrácí na vedoucího Patronelliho jen něco přes dvě minuty. Oba argentinské bratry pak delí pouze vteřiny.

4. ETAPA - středa, 4. ledna 2012

San Juan-Chilecito

Motto: Nikdo nesmí být příliš sebejistý

Jen nejzkušenější soutěžící si budou schopni vychutnat nesčetné vyschlé řeky, které budou muset překonávat během dne a také budou mít čas obdivovat nádherné kaňony provincie Rioja. Přesto ale i jejich hlavním zájmem bude muset být udržet neustálou pozornost. Nikdo nebude schopen udržet konstantní rychlost během specielní části etapy. Ať už to bude vlivem navigačních chyb na konci etapy nebo menších překážek,které budou muset soutěžící překonávat, tak v této etapě bude mnoho příležitostí k ztrátě času. Je velmi pravděpodobné, že i když konečně etapa dojede do Chilecito, tak aspoň jeden nebo dva soutěžící budou vyřazeni z bitvy o titul.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz