fotka

Dakar 2012 - Patronelliové jdou dopředu

  • vydáno: 5.1.2012
  • autor: Matěj Oliva

I další etapa Dakaru byla velice náročná a nebyla nouze o hodně napínavé okamžiky. Už teď se jede na hraně a chybují i ti nejlepší!

Bez české účasti pokračuje závod kategorie čtyřkolek na Rally Dakar. Čtvrtou etapu ovládli domácí Argentinci, kteří obsadili stupně vítězů. Pro první místo si tentokrát dojel Tomas Maffei na Yamaze. Hned za ním se umístil Alejandro Patronelli před svým bratrem Marcosem.

V celkovém pořadí se na první místo posunul právě Maffei před oba bratry Patronelliovy, ti ale ztrácejí jen dvě, respektive šest minut, což je opravdu minimum a jeden defekt může všechno změnit. Mezi armádu Yamahy se dostal Argentinec Bonetto na Hondě, který je v celkovém pořadí na čtvrtém místě. Výborně jede i jediná žena ve startovním poli – Camélia Liparotti, která figuruje na celkovém jedenáctém místě.

Padaly už také první penalizace, které se udělují především za míjení waypointů a nedodržování rychlosti v měřených zónách. Zajímavé je, že rychlost je měřena i asistenčním vozům, při překročení rychlosti pak penalizaci dostane jezdec, kterého asistence doprovází.

5. ETAPA - čtvrtek, 5. ledna 2012

Chilecito-Fiambalá

Motto: Každá kategorie soutěžících má své Fiambalá

Nikdo si nemůže být jistý v bílých dunách Fiambalá,kde již spousta motocklistů zapadla do písku při svém prvním průjezdu a tím zmařila své naděje.Např. Carlos Sainz,kterému se to stalo již dvakrát,jak v r. 2009 tak i v r. 2011. Proto byla v letošním ročníku provedena změna a etapa byla rozdělena do dvou směrů tak,aby poskytovala lepší podmínky řidičům všech vozidel. Pro motocyklisty mohou komplikace nastávat spíše v důsledku navigačních chyb než při překonávání záludností terénu. Soutěžící budou zažívat vzrušující pocity při průjezdu úzkou stopou v horách,pak se budou muset vyrovnávat s oblastmi dun. Kurz pro osobní a nákladní automobily bude úplně jiný a povede soutěžící hlouběji do písečných dun.

Video

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz