fotka

Dakar 2012 - Zase Argentinci

  • vydáno: 5.1.2012
  • autor: Matěj Oliva

Rally pokračovala dalším hodně ostrým závodním dnem, ve kterém se závodilo o každou vteřinu. Vše zatím nasvědčuje souboji velkých továrních teamů, kterým z povzdálí sekundují soukromníci a čekají na svou šanci.

Třída čtyřkolek už začíná být opravdu trochu nudná, celkem bez problémů si pro přední příčky jezdi trojice Argentinců, dnes v pořadí Marcos Patronelli, Alejandro Patronelli a Marco Maffei. Prvním jezdcem, který nepochází z pořadatelské země je až devátý Ital Tonetti. Jediná žena – Camélia Liparotti figuruje v dnešní etapě na jedenáctém místě.

Celkově vede stále Maffei, ale už jen s náskokem 35 sekund na Alejandra Patronelliho, třetí Marcos ztrácí dvě minuty. Startovní pole čtyřkolek už také prořídlo a to nejen díky vyřazení několika strojů ještě před startem.

6. ETAPA - pátek, 6. ledna 2012

Fiambalá-Copiapó

Motto: Vaše doklady, prosím

Léto v Jižní Americe ukrývá pro soutěžící ve skříni několik překvapení, např. nízké teploty, které musí snášet jezdci motocyklů při dlouhém výjezdu na Paso San Francisco. Kolem půlnoci překročí hranice v nadmořské výšce více jak 4.700 m. Jakmile se závod dostane do Chile, tak speciálka zpočátku povede po tvrdém povrchu kruté pouště Atacama. Soutěžící ale nebudou moci dlouho udržovat vysokou rychlost,protože se dostanou do oblasti dun Copiapá, které se objeví na trati celkem 4x. Jedině mimořádné jezdecké umění může jezdcům zabránit zapadnout do písečného basénu na dlouhou dobu. Ale všichni nebudou mít takové velké štěstí.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz