fotka

Páteční etapa Rally Dakar je zrušena!

  • vydáno: 6.1.2012
  • autor: kmracing.cz

Zatímco v úvodních etapách sužovaly účastníky Rallye Dakar extrémní tropické teploty, po příjezdu k velehorskému pásmu And se situace rapidně změnila. Dusná vedra jsou minulostí a posádkám naopak hrozí nebezpečí v podobě prudkých dešťů, sněhu a mrazu.

Pořadatelé zrušili v noci na pátek vzhledem k lijákům a ve vyšších polohách kvůli silnému sněžení šestou etapu. Účastníci maratonské rallye absolvují trasu z argentinské Fiambaly do chilského Copiapa z bezepečnostních důvodů společně v konvoji náhradní trasou. V mohutném jihoamerickém pohoří, kde jezdci vystoupají až do výšky 4700 metrů nad mořem, totiž už několik dní sněží.

Chilské úřady proto kvůli obavám z možných nehod, které by hrozily zejména motocyklům, ale i posádkám doprovodných vrtulníků, uzavřely horský hraniční přechod s Argentinou vedoucí průsmykem Paso de San Francisco. Vytrvalostní motoristická soutěž se znovu rozběhne v sobotu po přesunu do Chile. V etapě, která vede okolím města Copiapó, čeká na závodníky celkem 573 kilometrů, z toho bude 419 km měřených. min

7. ETAPA - sobota, 7. ledna 2012

Copiapó-Copiapó

Motto: Spousta dun

Okružní trasa bude největší výzvou soutěžících týdne,ačkoliv začátek speciálky vedoucí po trati mezi kopci a kaktusy se může zdát zdánlivě snadný. Ale brzo potom bude řadě soutěžících zvonit hrana,zejména tam,kde bude následovat jeden velký řetězec dun za druhým. Když bude překročen poslední řetězec dun,tak blízko a přitom tak daleko ještě do cíle závodu, bude následovat táboření pod širým nebem. Tábor bude převezen a připraven ve středu pouště. Štěstí budou mít opozdilci při příjezdu do bivaku,protože podle pravidel budou moci soutěžící dojet do 18:00 hod.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz