fotka

Dakar 7: Copiapó-Copiapó, Patronelli vs Laskawiec

  • vydáno: 8.1.2012
  • autor: FilipT

Během páteční zrušené etapy si závodníci trochu oddychli a společně se přesunuli do města Copiapó, kde na ně v sobotu čekal náročný okruh přes 400 km zakončený pouští Atacama.

Celkem 419 ostrých kilometrů a k tomu ještě 154 km přejezd dal všem zabrat, organizátoři si před odpočinkovým dnem dali záležet a připravili opravdu obtížkou etapu. Naštěstí v neděli budou moci jezdci nasbírat trochu sil a vzkřísit své stroje. A budou to opravdu dost potřebovat, protože hned v pondělí a úterý je čekají dvě nejdelší rychlostní zkoušky o délkách 477 a 556 kilometrů!

Na čele celkového pořadí čtyřkolek se to v dnešní etapě pořádně zamíchalo. První v cíli etapy byl Alejandro Patronelli, jako druhý dojel Laskawiec, který bohužel jede mimo oficiální pořadí. Právě jeho jízda musí být hořkým soustem pro pořadatele, na většinu checkpointů dnešní etapy totiž dojížděl na jako první!

Dosavadní lídr Tomas Maffei, který ujížděl bratrům Patronelli, doplatil na problémy se spojkou a hodinová ztráta ho odsunula na celkovou druhou pozici. Ostatní soupeři ze špičky totiž také dost ztráceli, konkrétně Marcos Patronelli přijel s prodlevou 1h 20m a je na celkovém třetím místě.

“Byla to hodně dlouhá etapa,” řekl k tomu Marcos. “Udělal jsem chybu na 230 kilometru. Špatně jsem odbočil a zjistil jsem to až strašně pozdě. Najel jsem 30 kilometrů a stálo mě to spoustu času. Proto jsem zbývající část etapy jel ve slušném tempu, co jsem jiného mohl dělat?”

Záznam Eurosport

Video

Výsledky

7. etapa: 1. A. Patronelli (Arg./Yamaha) 4:36:16, 2. Casale (Chile/Yamaha) -16:10, 3. La Fuente (Urug./Yamaha) -33:59.

Průběžné pořadí: 1. A. Patronelli 22:28:18, 2. Maffei -58:53, 3. M. Patronelli (oba Arg./Yamaha) -1:21:35.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz