fotka

Dakar 2012 - Patronelli vítězí

  • vydáno: 14.1.2012
  • autor: Matěj Oliva

Letošní Dakar byl dramatický v podstatě jen před samotným startem. Pak už přejala iniciativu trojice Argentinců ve složení Maffei, Patronelli, Patronelli. Znalost terénu a svou rychlost zúročili a těsně před koncem už je nikdo nemůže ohrozit.

Jen velká smůla by mohla zastavit Alejandra Patronelliho před koncem vítězného Dakaru. Etapové vítězství si sice připsal Marco Maffei, ale v čele Dakaru i nadále zůstává Alejandro Patronelli s náskokem hodinu devatenáct před svým bratrem Marcem. Třetí Maffei už ztrácí dvě hodiny patnáct. Vzhledem k tomu, že poslední etapa je takzvaně „mávací“, nemůžeme už očekávat nějaké razantní změny. Na druhou stranu technika je stále jen technika a stát se může opravdu všechno. Na Dakaru jsme toho už viděli opravdu mnoho.

14. ETAPA - neděle, 15. ledna 2012

Pisco-Lima

Motto: Přišel čas oslav Během krátké specielní části etapy dojde k definitivnímu rozdělení pořadí v umístění soutěžících. Trať a malé duny budou spíše již jen pro potěšení jezdců, dosažené časy již nebudou hrát podstatnou roli a bude převažovat pocit úlevy z konce závodu. Hrdinové ročníku Dakar 2012 již budou moci počítat s oslavami v hlavním městě a zažít další emoce. Všichni soutěžící, kteří úspěšně přežijí dobrodružství závodu, tak budou vzpomínat na těžké okamžiky, které museli přežít v průběhu dlouhé cesty. Všechno jednou skončí ale určité výjevy z cesty, vzrušující pocity a vyjímečná životní zkušenost zůstanou trvale v paměti účastníků závodu.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz