fotka

Před sezonou - Lukáš Studený

  • vydáno: 6.2.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Lukáš Studený

V miniseriálu, který představí přední jezdce naší čtyřkolkářské scény si jako prvního představíme Lukáše Studeného, kolem kterého se letos udála celá řada změn a opět míří velice vysoko.

První a nejzásadnější změnou je změna teamu. Lukáš po dvou sezónách opouští team ASP Group a přechází do mladého teamu REGION racing cz. Tam je jediným čtyřkolkářem mezi motorkáři a to mu dává dostatek prostoru pro kvalitní přípravu a trénink. Ten momentálně probíhá především v posilovně, kde je třeba nahnat fyzičku před březnovým soustředěním v Itálii.

Technika

Přes mnoho spekulací a testů Lukáš zůstává u oranžové značky KTM. Už nyní stojí v teamové garáži dvě SX 505 a připravují se na ostré závody. Upravovat se bude samozřejmě podvozek, kola, pneumatiky, nášlapy a mnoho dalšího tak, aby čtyřkolka dokázala konkurovat těm nejlepším na trati. Novinkou je využití výfuků FMF, které by měly nechat KTM lépe dýchat, víc úprav na motoru nebude potřeba.

Plány

Sezóna 2011 ukázala mnohé, třeba to, jak důležité je mít spolehlivou techniku a jak zrádné může být závodění. Zároveň ale také to, že se naši jezdci včetně Lukáše neztratí ani v evropské konkurenci. A právě to bylo impulsem k účasti v mezinárodních závodech. Lukášovi budete moci držet palce v závodech Mistrovství Evropy, Mistrovství Itálie a Mistrovství Německa. Prioritou je samozřejmě i nadále útok na titul mistra ČR. Otázkou nyní zůstává, které české mistrovství Lukáš pojede, protože podmínky zatím vůbec nejsou jasné.

Samostatnou kapitolou je pak Lukášova účast na závode Erzberg Rodeo, který se jede v povrchovém dolu v Rakousku, zde ho čekají dvě jízdy rychlého a náročného prologu v konkurenci nejlepších evropských jezdců. Na závodě samozřejmě nebudeme chybět a můžete se těšit na zpravodajství.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz