fotka

Před sezonou – Marian Klíč

  • vydáno: 15.2.2012
  • autor: Matěj Oliva

Další jezdec, kterému se budeme v našem seriálu věnovat je vítěz přeboru ČR z loňské sezony. Tentokrát si navíc vezmeme do hledáčku i Mariana mladšího, který se stal mistrem ČR v kategorii Junior II. Jaké jsou plány? Jaká bude technika?

Technika

Vzhledem k tomu, jak fungovala technika a kam Mariana dovezla, padla i letos jasná volba na KTM SX 505. Ta bude osazena podvozkem Elka Factory. Výkon zajišťuje výfuk a koncovka RP Tuning, o které jsme už psali. Řidítka dodala společnost Fasst. O gumách zatím není rozhodnuto.

I Majda mladší zůstává u prověřené techniky. Konec konců co lepšího by měl chtít, než W-tec. Ten bude mít i nadále v útrobách motokrosovou 250 od Hondy. Stejně jako KTM bude i W-tec mít výfuk od RP a řídítka Fasst. Namísto podvozku Elka má ale tlumiče od Öhlinsu.

Team

Ani u teamu se nebude nic měnit. Oba jezdci budou pod Crossracing týmem a AMK Autodoprava K&K. V teamu můžete vidět i celou řadu dalších vynikajících jezdců a pokud vše funguje, není důvod měnit.

Závody

Po zisku titulu v přeboru ČR čeká Mariana bez možnosti volby přestup do královské kategorie MMČR, nehledě k faktu, že letos se přebor už vůbec nepojede. Prioritou ale bude serál Crossracing Cup, který se stal nyní MČR amatérů. Kromě těchto šampionátů můžeme jezdce vidět i v některých závodech MMSR, které má pro letošek nového promotéra a slibuje hodně zajímavé závody dokonce i na našem území. Co se závodů týče, je to s Marianem mladším stejné.

Příprava

Příprava probíhá v závislosti na počasí. Pokud to podmínky dovolí, snaží se být jezdci alespoň jednou za 14 dní na trati. K tomu samozřejmě posilovna a vše, co k tomu patří. Držte tedy palce, aby se zimní dřina vyplatila a na tratích byly vidět zajímavé souboje.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz