fotka

Le Touquet - Warnia nezklamal

  • vydáno: 5.2.2012
  • autor: Matěj Oliva

Slavný Le Touquet máme pro letošek za sebou. V podstatně příjemnějších teplotách, než u nás se na start postavilo 550 strojů! V hustém startovním poli jsme měli i svého zástupce připraveného se poprat o co nejlepší umístění.

Nejdříve ale k favoritům. Stejně jako loni se na start postavili největší hvězdy quadcrossu v čele s jezdcem seriálu AMA Jeremiem Warniou, který obhajoval vítězství z loňského roku, kdy dokázal po odpadnutí Romana Couprieho bez problémů vyhát. Závod je možné jet buďto ve dvojici, nebo samostatně. Pokud jedete sólo, ušetříte čas na střídání, na druhou stranu tři hodiny na písku jsou hodně náročné. Pro sólovou jízdu se rozhodli všichni favorité, kterým fyzička nedělá žádný problém, stejně jako Dalibor Dufek se svou LTR.

Dalibor nakonec závod dokončil na slušném 171. Místě se ztrátou tří kol na Warniu. Na umístění měl bohužel vliv karambol po střetu s francouzským jezdcem. Čtyřkolka šla několikrát přes boudu, řidítka ohnutá a jezdec s pochroumaným kolenem a zápěstím. Závod přesto dokončil! Za vítězným Warniou se srovnal loňský smolař Romain Cuprie, na Matthieu Ternyck. Ten už měl na vítěze ztrátu přes 12 minut. Bramborový dojel Antoine Cheurlin, i na pátém místě dokončil Francouz Adrian Mangieu. Až na šestém místě dokončila první dvojice v celkovém pořadí a to Paul Holmes s Axelem Dutriem. Pikantní je, že většina z těchto jezdců se letos bude stavět na startovní rošt s Lukášem Studeným v závodech Mistrovství Evropy.

Kompletní výsledky najdete zde.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz