fotka

Vánoční jízda Prahou podruhé

  • vydáno: 26.12.2010
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Matěj Oliva, Tereza Kubátová

Letošní ročník vánoční vyjížďky ulicemi hlavního města je již druhý a dá se pomalu začít mluvit o tradici. Přes teploty hluboko pod bodem mrazu se sešel slušný počet nadšenců a akce se opravdu vydařila.

Sponzor článku: Autorizovaný dealer Can-am pro ČR http://ctyrkolky-bce.cz

Vánoční vyjížďka letos startovala z tradičního místa na Benzině v Argentinské opět pod taktovkou známeho čtyřkolkářského organizátora Ledvy. Parkoviště bylo plné k prasknutí a napočítali jsme zde 45 strojů včetně našeho Comandera, který hned po příjezdu budil náležitou pozornost. Tu ale budily téměř všechny stroje, některé byly vyzdobeny větvemi, jiné vánočními světly, nebo třeba figurami santů a sněhuláků.

Santové ostatně seděli i v jejich sedlech, stejně jako další převleky. Mezi přihlížejícími kolona budila velkou pozornost hned na startu celé jízdy. Vyrazili jsme nejprve po nábřeží k Národnímu divadlu a následně přes řeku na Strahov. Na parkovišti proběhlo společné focení. V jeho rámci proběhlo i vyhlášení nejlepšího kostýmu, který měl na sobě Jeanik, ostatně posuďte sami...

Vyjížďka pokračovala sjezdem ze strahovského kopce na druhou stranu přes Loretánské náměstí do Chotkových sadů a z kopce na Újezd. Dál se celá kolona přesunula na Staroměstské a Václavské náměstí a na oběd do Bráníka. To už bohužel naše fotografka protestovala proti zimě, takže jsme Comandera otočili zpět k domovu.

Celá akce byla rozhodně velice vydařená a bylo hezké vidět okolo cesty lidi, kteří konečně jednou nehrozí vidlemi, ale mávají na pozdrav a chtějí zatroubit. V ulicích města vládla velice příjemná atmosféra, nikde na cestě jsme až na jeden nefunkční ventilátor nenarazili na problém. Doufejme tedy, že se malá tradice stane velkou tradicí a za rok se čtyřkolky v centru Prahy objeví znovu. Závěrem bych rád poděkoval společnosti BCE za zapůjčení Commandera 1000 XT na tuto akci pro naší redakci.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz