fotka

Před sezonou - Martin Liška

  • vydáno: 1.3.2012
  • autor: Matěj Oliva

V našem miniseriálu závodů jsme se konečně dostali i k obhájci mistrovského titulu Martinovi Liškovi. Na čem pojede, v jakém teamu a jakých závodech?

Technika

Po odladění problémů se svodem, který musel být nahrazen svodem RP Tuning se stavba Yamaha ukázala jako vynikající řešení. Pro sezonu 2012 doplní loňský speciál druhý stejný stroj, který nahradí klasické Rko, které Martin používal jako náhradní.

Stroj používá upravený rám s vestavěným motokrosovým motorem z Yamahy 2012. Ten je specifický sáním na přední straně válce a výfukem směrem dozadu. Čtyřkolka bude odpružena podvozkem Fox, ramena obstará Houser a zadní osu RPM Dominator. Kola a pneumatiky ponesou značku ITP a řídítka Fasst.

Team

Po loňském triumfu není důvod, aby Martin měnil team, takže i letos ho uvidíme v barvách teamu ASPGroup racing team. Společnost ASP Group Martinovi dodává i kompletní jezdeckou výbavu a ladí jeho stroj pro závody.

Závody

Letos Martina na českých tratích neuvidíte tak často jako loni, místo toho se bude účastnit řady zahraničních podniků, jako jsou některé závody Mistrovství Itálie, Mistrovství Německa a především Mistrovství Evropy. Prioritou ale stále zůstává obhajoba titulu Mistra ČR, takže o Martinovi veleskoky rozhodně nepřijdeme!

Příprava

Zimní příprava je tradičně ve znamení posilovny a fyzické přípravy, je třeba získat fyzičku na celou sezonu. Do toho se začíná jezdit a připraveno je samozřejmě i soustředění v Itálii pro doladění formy.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz