fotka

Offroadmaraton Šternberk - stejně jako loni

• vydáno: 27.3.2012
  • autor: TZ - Offroadmaraton

Úvodní závod seriálu OffROAD Maraton 2012 se jel uplynulý víkend ve Šternberku blízko Olomouce. Závodníky přivítalo slunečné počasí, které přineslo i oblaka prachu. Cílovou pásku jako první proťal favorit, čtyřkolkář Martin Miřejovský z RESTA racing teamu.

Své úvodní body si do seriálu připsalo také 96 čtyřkolkářů a 123 motorkářů. Čtyřkolkáři nastoupili již v sedm hodin ráno do dvouhodinového klání. Všichni byli zvědaví, zda se Martinu Miřejovskému z RESTA racing teamu (Mistr Quad SP) vydaří vstup do sezony lépe než v roce 2011. A povedlo se.

Loni ve Šternberku nedojel, letos zvítězil. První místo ale neměl zadarmo. Musel se o něj „poprat“ s nakonec celkově druhým Janem Kadeřábkem ml. z Kábek racing teamu. „Soupeř byl velice silný, dá se říct, že na jiných kratších závodech je rychlejší než já. Zatím to tedy vypadá, že na těch delších by štěstí mohlo přát mě. Rozhodla asi fyzická výdrž, byť jsem prakticky vůbec netrénoval, podobně jako loni. Chci to ale změnit a alespoň jednou týden se svézt.

Z vítězství mám radost a budu se snažit, aby další umístění vypadala obdobně,“ vyjádřil své přání Martin Miřejovský. Třetí Dalibor Dufek z Team Max 2 ztratil na druhého Kadeřábka necelé čtyři minuty. Zajímavostí je, že prvních 11 čtyřkolek, které proťaly cílovou pásku, bylo z kategorie Mistr Quad SP. Mezi staršími juniory si zlatou pozici vybojoval Tomáš Šefrna ze Suzuki team Bohutín, který během půl hodiny najel čtyři kola.