fotka

ATV Trial odstartoval v Kladně - Nové fotky

  • vydáno: 1.4.2012
  • autor: Matěj Oliva, foto: Petr "Low" Polanecký, Charlie, Matěj Oliva

Na kladesnké haldě poblíž továrny Poldi se jel první závod prvního ročníku prvního seriálu MČR v ATV trialu. Zatímco celý týden byl slunečný, na víkend se počasí hodně zkazilo a na závodníky čekal déšť a silný vítr.

Přesto se na startu sešlo 19 jezdců, z toho jedno UTV, jeden Quad, 4 ATV do 550ccm a zbytek v královské třídě nad 550ccm. No a protože mě moc nebaví na závodech jen fotit, zajel jsem si do ASPGroup pro Arctic Cat 700 PS v krátké verzi a přidal se k závodníkům. Trať závodu se skládala celkem z pěti sekcí. Jednotlivé sekce museli absolvovat všichni závodníci, než se pokračovalo na další. Nejnáročnější byl alespoň pro mě první úsek plný otáčení ve svahu a prudkých výjezdů a sjezdů, navíc na čtyřkolce, na kterou jsem nebyl zvyklý. Všichni jezdci ale sekci zvládli a k vidění byl jen jeden pád, který dopadl dobře.

Druhá sekce začínala prudkým sjezdem, pokračovala třemi brankami v traverzu a končila dalším prudkým sjezdem. Tady už jezdci věděli jak na to a bylo vidět jen pár doteků branek. Pak ale přišla třetí sekce, tentokrát hlavně na čas a ta stála za to. Připraveny byly dvě klády, které se podélně přejížděly a pak už nájezd a dvě auta. Za nimi kontejner a pneumatiky s kamením. Sice nešlo vše úplně hladce a bylo vidět pár hodně napjatých okamžiků.

Dál se pokračovalo v lese, připraveny byly dvě sekce na měkkém povrchu, který hodně klouzal a byl dost zrádný, s prudkým výjezdem i sjezdem si všichni poradili stejně jako s dalšími brankami. Závod tedy splnil především úkol naučit jezdce dobře ovládat svůj stroj tak, aby jízda byla vždy bezpečná a pod kontrolou. Seriál bude pokračovat druhým závodem v Kocourově u Klatov 5.5.

Výsledky najdete již brzy na www.zabuc.cz

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz